« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Webber galibiyet istiyor

Mark Webber, bu sene sonuçlar açısından takım arkadaşı karşısında ezilmesine rağmen sezonun geride kalan yarışlarında galibiyet kazanmaya kararlı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Webber geçen sene yarış kazanarak sezon sonuna kadar şampiyonluk şansını sürdürmüştü ancak bu sene takım arkadaşının  9 galibiyeti karşısında tek bir zafer dahi kazanamadı.

Webber "Bu sene bir kişinin çok kazandığı konusunda sorun yok. Seb olağanüstü iş başardı ve ben çok az lider olabildim. Geçen senekine göre çok gerideyim."

"Kazanmak iyi olur, sene bitmeden önce kazanmak iyi olur. Ancak 1 galibiyet kazanıp 4 klasman dışı olursak o da iyi olmaz. Bu yüzden istikrarlı olup iyi sonuçlar almalıyız. Ancak fırsat doğduğunda, iyi bir kalkış yapıp iyi bir ilk bölüm geçirdiğimde galibiyet daha ulaşılabilir olur."

"Kalkışlarımıza bakmak zorundayız. İlk turlarda geride olunca yarış çok daha zor oluyor. Geçen sene kalkışlarım daha iyiydi. Bu sene iyi kalkışlar yapamadım ancak sene bitmeden bu durumu geliştirebiliriz."

"Kazanmak güzeldir ve her zaman iyi bir hafta sonu çıkarmak keyif verir. Herkesten daha iyi iş çıkardığınızı bilirsiniz, bu nedenle herkes galibiyet için ölür."

"Podyumlar yine de güzel oluyor, şamoanya ile minik bir kutlama yapıyorsunuz ve oraya çıkmak kolay değil ancak birincilik ile ikincilik arasında çok büyük fark var." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler