Gündem Haberleri

  Web yayıncılığında radikal değişim

  Hürriyet İnternet
  04.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘Site yapan site’ Azbuz, yayına başladı. Kullanıcılarını hiçbir ücret talep etmeden İnternet sitesi sahibi yapan Azbuz’un, Türkiye’deki Web yayıncılığının gelişmesine önemli katkılarda bulunması bekleniyor. Projenin amacı Azbuz platformunda faaliyet gösteren sitelerden farklı içeriklere sahip sosyal ‘networkler’ oluşturmak.

  www.azbuz.com adresine gelen kullanıcılar yalnızca 1 dakika ve 3 adımda İnternet sitesi sahibi oluyorlar. İlk adımda Azbuz’a üye olan kullanıcılar, ikinci adımda sitelerinin adını ve URL’sini (adresini) belirliyorlar. Üçüncü adımdaysa sitelerinin görünümüne karar verip yayına başlıyorlar.

   

  Azbuz, birbirinden farklı konularda yayın yapan binlerce İnternet sitesini indeksleyerek devasa bir sosyal ‘network’ ve içerik oluşturuyor. Google tarafından da indekslenen bu sitelere Azbuz’un arama motorundan kolayca ulaşılabiliyor.

   

  Azbuz’un özellikleri

   

  Azbuz İnternet siteleri, neredeyse binlerce dolara yaptırılan İnternet siteleri kadar yetenekli. Bu sitelerde;

  - Farklı bölümler yaratmak

  - Yazı ve fotoğraf girişi yapmak

  - Forum açmak

  - Fotoğraf albümleri oluşturmak

  - Oylama/anket düzenlemek mümkün

   

  Üyelerin gönderdikleri yazı ve yorumlar site sahipleri tarafından onaylandıktan sonra yayına giriyor. Site sahiplerinin bu işlemleri yapmak için Site Ayarları adında ‘sanal’ bir ofisleri de var.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı