Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Wax poetic

  Hürriyet Haber
  29 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mart 1998 - 00:01

  Three (Doublemoon)

  İYİ bir albüm elde edebilmek için yapılması gereken şeyler üç aşağı beş yukarı bellidir. Sayarsak; iyi müzisyenler, iyi parçalar, düzgün stüdyo koşulları, şahane arkadaşlık ortamı, müthiş çalışma azmi vs. iyi albüm için temel şartlar olarak karşımıza çıkıyor. Elimizdeki albüm, yani Wax Poetic'in ‘‘Three’’si, hakiki bir albüm. Bakıyoruz kadroya; İlhan Erşahin, Arto Tunçboyacıyan, Lisa Rudolf, Dj Mutamassik gibi duruma hakim isimler var. Haiti'den, New York'tan, Türkiye'den yetenekli müzisyenlerin buluştukları albüm; caz, trip-hop, drum 'n' bass, funk ve soul 'un karıştığı sağlam bir sound'a sahip. Severek, bıkmadan, usanmadan, rahatça dinlenecek, çok sıkı bir caz albümü.

  SQUIRREL NUT ZIPPERS

  Hot

  (Mammoth/PolyGram)

  ALAKASIZ gibi gözükebilir ama, size Squirrel Nut Zippers'ı ancak şöyle tarif edebilirim... Bir süre öncesine kadar çok popüler olan Fairground Attraction diye bir grup vardı hani; işte onları taş plakta dinlediğinizi düşünün. Basit, keyifli, swing döneminden yoğun bir şekilde etkilenmiş bir sound'u var Squirrel Nut Zippers'ın. Alışkanlık yaratmayacak gibi gözüken ama dinleyeni bir şekilde kavrayan, tuhaf bir çekicilikleri var. Son dönemin önemli ‘‘Lounge’’ toplulukları arasında gösterilen Squirrel Nut Zippers, ince espriyi fark ederseniz çok gülebileceğiniz bir şakaya benziyor... Tabii ki tavsiye ediyoruz.

  LIGHTNING SEEDS

  Like You Do...

  (Sony)

  UFAK ufak ilk hızı kesilen BritPop'un düzgün temsilcilerinden biri olan Lightning Seeds, ‘‘Like You Do..’’ adı altında bir ‘‘Best of’’ albümü yaptı. Başarılı parçaları bulunan, Lightning Seeds'in ‘‘en iyileri’’ içinde ‘‘The Life of Riley’’, ‘‘Lucky You’’, ‘‘Sugar Coated Iceberg’’ ve ‘‘Ready or Not’’ ‘‘daha iyiler’’ olarak göze çarpıyor. Ara sıra yerinde çıkışlar yapan ama asla bir Blur veya Oasis kadar popüler olamayan Lightning Seeds, neticede iyi bir rock topluluğu. Takılmanızda fayda olabilir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı