« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Washington: Sonuna kadar gitmeyi istiyoruz

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nın yeni oyun kurucusu Darius Washington, atletik, hırslı ve öğrenmeye çok açık bir takım olduklarını belirterek, “Bu sezon sadece lig ve kupa değil, Avrupa'da da sonuna kadar gitmeyi istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Dergisi'nin kasım ayı sayısında röportajı yayınlanan Washington, büyük Galatasaray ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Böyle bir takımda oynamanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Galatasaray, basketbolda Türkiye'nin en iyi üç takımından biri. İnsanın karşısına her zaman bir ülkenin en iyi üç takımından birinde oynama şansı çıkmıyor. Bu sebepten de burada olmak ayrıcalıklı bir durum” diye konuştu.

“Sadece ligde ve kupada değil, Avrupa'da da yani mücadele edeceğimiz bütün kulvarlarda sonuna kadar gitmek istiyoruz” diyen Washington, şunları kaydetti:

“Çünkü genç bir takımız. Pek çok oyuncumuz ilk defa bir arada oynuyor. İyi günlerimiz de kötü günlerimiz de mutlaka olacaktır. Öğrenmeye çok istekli ve hırslı oyuncularımız var ve bu şansımızı artırıyor. İnanıyorum ki, hedeflerimize ulaşacak gücümüz var. Hedefimiz de gün geçtikçe daha iyi olup üç kulvarda da başarılı olmak.”

-“TARAFTARLARIMIZI ANKARA'DA TANIDIM”-

Washington, geçen yaz Galatasaray taraftarları ile çok net bir fikir edindiğini ve onlarla Ankara'da tanıştığını söyledi.

Makedonya Milli Takımı ile Ankara'ya maç oynamaya geldiklerini hatırlatan Darius Washington, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sırada taraftarlarımız benim Galatasaray'la anlaştığımı duymuşlardı ve salonda bana tezahürat yapıyorlardı. Bu durum beni acayip heyecanlandırdı ve çok etkiledi. Biliyorum ki, Galatasaray'ın Türkiye'de çok büyük ve inanılmaz bir taraftar topluluğu var. Daha doğrusu çok büyük bir Galatasaray ailesi var diyebilirim. Ben de bunu o gün Ankara'da anladım ve şu anda bu ailenin bir parçasıyım.”

-“HEYECAN VERİCİ BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR” -

Galatasaray taraftarlarına mesaj veren Washington, “Heyecan verici bir sezon bizi bekliyor, onlarla bir bütün olarak mücadele edelim” dedi.
Washington, şampiyonluk için büyük bir ciddiyetle çok çalıştıklarını kaydederek, “Antrenörümüzden çalışanlarımıza kadar herkes başarılı olmamız için ciddi emek sarf ediyor. Taraftarlarımız da bu çalışmaların hedefe ulaşabilmeleri açısından çok önemli bir misyona sahipler. Gelsinler ve sezon boyunca bizlere destek olsunlar ve sezon sonu başarıları birlikte kazanalım” diye görüşlerini aktardı.
(TAŞ-ÇET-GKH)
13:08 03/11/09
"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz