Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Washington’da ilk Türk öğrenci yurdu açıldı

  Hürriyet Eğitim
  09.07.2015 - 11:32 | Son Güncelleme:

  Türk üniversiteleri yurtdışında da eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyorlar. Bu kapsamda Washington’da ilk Türk öğrenci yurdu açıldı.

  Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC’de iki yıldır yapımı süren öğrenci yurdunu açtı. Washington’daki ilk Türk öğrenci yurdu olma özelliği taşıyan yurt, Island Condos adı altında hizmet verecek. Özellikle yabancı öğrenciler için konaklamanın zor oldugu başkentte yaklaşık 100 kişilik yatak kapasitesi olan öğrenci yurdu Washington’da okuyan Türk öğrencileri misafir edecek.

  Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Washington DC Devlet Okulları Başkanı Kaya Henderson, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Baskanı Enver Yücel, BAU International University Washington DC Rektörü Dr. Sinem Vatanartıran, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Amerika Operasyonları CEO’su Ahmet Köse ve BAU International University Washington DC Provostu Dr. Walid Phares’in de katıldığı açılışta önümüzdeki yıl tamamlanacak olan ikinci etabın da temeli atıldı.

  Açılış sırasında Enver Yücel, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitim yatırımlarına bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız bina ve önümüzdeki yıl tamamlanacak olan ikinci etap ile öğrenci kapasitesini 200’e çıkartacağız. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak önümüzdeki 10 yıl içerisindeki hedefimiz Amerika genelinde minimum 1500 yatak kapasitesine erişmektir” dedi.

  Capital Hill’in kuzeyinde 40.000 metrekarelik bir alana kurulan Catolic Üniversitesi’ne ve yasam alanlarına yakınlığı, teknolojik alt yapısı, ortak kullanım alanları, iç mekan tasarımı ile Island Condos açılışa katılanların ve öğrecilerin beğenisini kazandı.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı