« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vurun korkmayın

G.Saray Teknik Direktörü, herkesin kaleye gitmesini isterken, ‘Siz rakip alana girdikçe cesaretiniz fazlalaşacak, rakip sizden ürkecek. Onun için gol kaçırdım diye hiçbir zaman kafanızı takmayın’ diye konuştu. G.Saray, Denizlispor maçının ilk idmanını dün yaptı. Florya’nın bir nolu sahası özel olarak hazırlanmış, çizgiler yeni çizilmiş, çimleri de sakatlanmamaya karşı yenilenmiş, adeta halı gibi olmuştu.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Antrenör Erdal Keser çalışmayı yaptırırken, futbolcular yeni sahada çalışmanın keyfini yaşıyordu. Gerets’in hırsı ise antrenmana ayrı bir heyecan katıyordu.

Sıra oyun planını uygulamaya gelmişti. Belçikalı çalıştırıcı kenardan oyuncularını izlerken, sanki kendisini saha içinde sanıp onlarla aynı hareketleri yapıyordu.

Hücumda fazlalaşın

Gerets
oyuncuları hücum ederken ileride çoğalmamalarına isyan etti, ‘Ben bunları istemiyorum. Hücumu artırmak için daha fazla kalabalık olmanızı istiyorum. Bir adım arkada kalmak, bir gol posizyonunu kaçırmak, bir gol eksik atmak demektir. Siz hücum ederken, bende sizinle birlikte kaleye doğru gidiyorum. Futbolun en güzel yanı da bu oluyor’ diyerek oyuncularını uyardı.

Eric Gerets sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Kaleye gidin, kaçırın. Kızmak yok. Bunun bir sonrası var. Bunları hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Siz rakip alana girdikçe cesaretiniz fazlalaşacak, rakip sizden ürkecek. Onun için gol kaçırdım diye hiçbir zaman kafanızı takmayın. Yeterki top kaybını fazla yapmayın. Rakibe giderken, kaybedilen top en tehlikeli toptur.’

Onbiri belli gibi

G.Saray Teknik Direktörü, çift kale maçta İliç ve Hasan Şaş’ın üzerinde fazla durdu. Denizlispor maçı öncesi, kafasında da ilk 11 hemen hemen belirledi; Mondargon, Cihan, Song, Tomas, Ergün, Hasan Şaş, Saidou, İliç, Heniz, Hakan ve Ümit. Teknik patron, çalışmada özellikle sağ kanatta kazanılan frikik atışlarını Heinz’e yaptırdı. Çek oyuncunun attığı goller hem teknik ekip, hem de oyuncular tarafından alkışlandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler