« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vurun Beşiktaş'a

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Karar verildi. Spor kamuoyunun büyük bölümü tek şemsiye altında bütünleşti: ‘‘Amokachi'ye iki maç ceza.’’ İşte bir yargısız infaz daha. Henüz ne rapor, ne de savunma var. Aman efendim, ne farkeder, ‘‘İki maç ceza ve Amokachi G.Saray maçında yok.’’

Aslında bu bir dilek. Bunun da ötesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na aba altından sopa göstermek. Baskının ağababası. Açık seçik tehdit; ‘‘Bak eğer iki maç ceza vermezsen kulaklarını çekerim.’’ Bravo, enfes bir senaryo.

Olaya bakalım. Amokachi, Oğuz'a biraz kontrolsüz giriyor. Sonra gidiyor, Oğuz'a sarılıyor, Oğuz da Amokachi'ye. Birbirlerini okşuyorlar. Tam o sırada Nesim arkadan kabadayı edasıyla geliyor, Amokachi'ye yaklaşıyor. Diziyle bir darbe ve öfkeli sözler. Herhalde, ‘‘canım, cicim’’ demiyor. Amokachi de Nesim'in hatırını soruyor.

İngilizce Öğretmeni Oğuz Sarvan, olayın tam, ama tam göbeğinde. Amokachi'yi duyuyor, gelgelelim Nesim'i duyamıyor, diz darbesini de göremiyor. Vay canına, şu işe bakın siz. Demek ki Oğuz Sarvan'ın zaman zaman hem kulağı duymuyor, hem de gözü görmüyor. Yankov, Sergen'i arkadan tutuyor. Sarvan görüyor, sarı kartını çıkarıyor. Aynı pozisyonun hemen devamında Sergen, Yankov'a yerde tekmeyi yapıştırıyor, hem de adamakıllı. Sarvan'ın gözleri tam bu esnada yine birdenbire bozuluyor ve bu tekmeyi göremiyor. Hay Allah, doğrusu içim parçalanıyor. Yoksa bu Sarvan'da gelip geçici bir körlük ve de sağırlık mı var? Vah zavallı Sarvan vah.

Yok yok Sanlı Efendi, sen ne yazarsan yaz, Sarvan bu işin üstadı... Amokachi iki maç ceza alacak ve de G.Saray maçında oynayamayacak. İşte hesap bu kadar basit. Aman ne olur kızmayın, iki değil, 12 maç verilsin. Ancak yüksek izninizle birkaç soru sorabilir miyim? Ceza verilirken tahrik acaba bir unsur mudur? Amokachi'nin sicili hiç mi önem taşımaz? Oğuz'u okşayan bir adam birdenbire neden böyle bir tepki gösterir? Acaba Ceza Kurulu bunları göz önüne alır mı? Ve acaba bunlar hafifletici nedenler midir?

Ben de oturmuş burada masal anlatıyorum. Karar çoktan verilmiş. Adım gibi biliyorum, şimdi ne kulisler dönüyordur. Beşiktaş nasıl olsa uslu çocuk. Toshack'ın dışında, ufak tefek mırıldanmalar olsa da öyle gür bir ses duyulmuyor. Beşiktaş aleyhine o kadar kolay kararlar veriliyor, o kadar kolay düdükler çalınıyor ki artık hiç yadırgamıyoruz. Vur başına al lokmayı.

Haydi PFDK, bir yumruk da siz atın. Millet ağzınızın içine bakıyor. Sabırsızlıkla kararınızı bekliyor. Hemen toplanın ve Amokachi'ye G.Saray maçını yasaklayın. Baksanıza sizi alınlarınızdan öpmek için pekçok kimse kuyrukta. Haydi mutlu edin onları.Bunları da Beğenebilirsiniz