Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vurdu devirdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Olimpiyat ringinde Türk boksörler fırtına gibi esti

67 kiloda Avrupa Şampiyonu Bülent Ulusoy, ABD'li rakibini 2. raundda ringe yapıştırdı. 54 kiloda Agasi Agagüloğlu da, Venezüellalı Nehomar'ı sayıyla geçti. İki boksörümüz de çeyrek finale yükseldi...

RİNGDE Türk fırtınası esiyor. Sdney Olimpiyat Oyunları'nın 6. gününde iki boksörümüz daha çeyrek finale yükseldi.

Dün ilk olarak ringe, 54 kiloda Avrupa Şampiyonu boksörümüz Agasi Agagüloğlu çıktı. Agagüoğlu, 2. tur maçında Venezuelalı Cermeno Nehomar'ı 11-3 sayıyla yenerek çeyrek finale yükseldi. Rakibi önünde çok üstün bir mücadele ortaya koyan Agagüloğlu, ilk raundu 1-0, ikinci raundu 7-1 ve üçüncü raundu da 10-2 önde geçti.

Agagüloğlu, çeyrek finalde Kübalı rakibi Orthiz Rigondeaux ile salı günü karşılaşacak. Agasi bu müsabakayı kazanırsa madalyayı garantileyecek.

HARİKA DÖVÜŞ

Dün ringe çıkan diğer Türk boksörü olan 67 kilonun Avrupa Şampiyonu Bülent Ulusoy da ABD'li güçlü rakibi Donte Craig karşısında mükemmel bir dövüş çıkardı. İlk raundu 1-0, ikinci raundu 5-3 ve üçüncü raundu da 8-3 önde geçip maçtan 9-4 sayıyla galip ayrılan Ulusoy, ikinci raundda rakibini yere indirerek saydırdı. Ulusoy seyircilerden büyük bir alkış aldı.

Ulusoy'un 26 Eylül Salı günü akşam seansında yapacağı çeyrek finalmücadelesindeki rakibi, Moldovalı Vitalin Grusac oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz