« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vural'ın kafası karışmış

Fenerbahçe ve Eskişehirspor’un eski yıldızı Zafer Tüzün, Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın geçen hafta hurriyet.com.tr de yayınlanan röportajında kendisi hakkında yaptığı suçlamalara sert yanıt verdi.

Seycan Aksu
SON GÜNCELLEME

Tüzün, bu tartışmayı başlatan kişinin Yılmaz Vural olduğunu ve kendisinin sadece cevap hakkını kullandığını söyledi ve şöyle konuştu:

 “ Ben kendisinin menajerlik ücreti aldığını söylemedim. Sadece o dönem teknik direktör gibi değil de menajer gibi çalıştığını söyledim. Bu ikisi farklı kavramlardır. Zaten Yılmaz hoca o dönemde yükselmekte olan Eskişehirspor’un başına geçmiş ve alınan başarıdan kendisine pay biçmiştir. Benim paramı alamadığım için oynamak istemediğim, kendisinin de bu nedenle beni kadro dışı bıraktığı ve tüm bunlara karşı futbolcuları silah zoruyla Vural’a karşı kışkırttığım ise kesinlikle yalandır. Eskişehirspor hiçbir döneminde maddi sıkıntı çekmemiştir. Ben paramı her zaman düzenli olarak aldım. Zaten gerçek futbolcu sahaya çıkmak için babasını bile tanımaz bu iş gönül işidir. Söylediği gibi silah zoruyla futbolculara imza attırmam mümkün olamaz. Ben mafya babası değilim. Bence Yılmaz Vural’ın kafası karışmış. Ne söylediğini bilmiyor. Eğer dedikleri doğru ise neden ben takımdan ayrıldıktan sonra 10 ay daha görevine devam etti? Ayrıca o dönem için örnek verdiği kişiler de rahmetli olmuştur. Eğer cesareti varsa dönemin futbolcu ve idarecileriyle beraber canlı yayına katılalım her şey açığa kavuşsun. Bu arada belki o zaman Baido’yu da neden kadrosunda istemediğini ve ne ile suçladığını açıklar. Sonuç olarak bakarsanız Yılmaz Vural Eskişehirspor’a ne vermiş, neler alıp götürmüştür. Saygı zorla kazanılmaz. Bugün dahi Eskişehir taraftarı kendisini sevmiyorsa suçu kendisinde aramalıdır. Zaten ilk Eskişehirspor-Kasımpaşa maçında takımımı destekliyor olacağım. Dilerse kendisiyle orada da görüşebiliriz.”

 DAUM KORKAK FUTBOL OYNATIYOR

Yaptığı bu açıklamaların ardından eski takımı ve gönülden bağlı olduğu Fenerbahçe hakkında da görüşlerini belirten Tüzün, Daum’u da eleştirdi.

Zafer Tüzün, “ Daum şu an korkak bir futbol mantığı ile ilerliyor. Defansı sağlam tutup her şeyi Alex’e bağlamakla bu işler olmaz. Fenerbahçe’nin büyük hedefine bu şekilde ulaşamazsınız. Zaten Daum’un ikinci defa Fenerbahçe’ye gelmesi de hatadır. Ayrıca son dönemde yaşanılan olaylar da gösteriyor ki takımda müthiş bir disiplinsizlik var. Ben bunu biraz da bir futbolcuya gereğinden fazla görev verilmesine bağlıyorum. Örneğin Kazım. Güiza ve Semih gibi santrforlar dururken santrfor olmayan adamı bu görevde oynatırsanız hem diğerlerini küstürür hem de bu futbolcuyu şımartırsınız. Takımda denge çok önemlidir. Terazinin ayarı kaçınca bir daha toparlayamazsızınız. Bu takım bu şekilde de şampiyon olur mu? Elbette olur. Ama bizim isteğimiz, hedefimiz bu olmamalı’’ ifadesini kullandı.

saksu@hurriyet.com.tr


Bunları da Beğenebilirsiniz