« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vural'ın derdi savunma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Teknik Direktörü, hakem hataları kadar bireysel hatalardan da dert yanarken, ‘‘Savunmada rakibe umulmadık açıklar doğuyor. Ceza sahası içinde çok dikkatli olmamız gerekiyor’’ dedi.

BURSASPOR Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Türkiye Kupası’nda Antalyaspor'la, ligde de Trabzonspor’la oynanan maçlarda yenilgilerin hakem hataları kadar bireysel hatalarla da geldiğini söyledi. Savunmada problem olduğuna değinen Yılmaz Vural, ‘‘Son iki maçta bir çok bireysel hata yaptık. Samir'in lisan problemi defanstaki yardımlaşmayı aksatıyor. Rakibe umulmadık açıklar doğuyor. Ceza sahası içinde çok dikkatli olmamız gerekiyor’’ diye konuştu. Ünal ve Mustafa'nın formsuz bir dönem geçirdiğini, Mirza'nın yokluğunda Ender'in de şansını iyi kullanamadığını belirten Vural, ‘‘Ender daha iyi olabilseydi, belki de Mirza bundan sonra yedek kulübesinde oturacaktı’’ diyerek dert yandı.

KADRO HATALI DEĞİL

Yılmaz Vural, Trabzon yenilgisinin hesaplarında değişikliğe yol açtığını ancak yine çok fazla şeyin kaybedilmediğini söyledi. Trabzonspor maçında oynanan futboldan, bireysel hatalar dışında memnun olduğunu vurgulayan Vural, ‘‘Hatalı kadro çıkarıyor’’ yönündeki eleştirilere de katılmadığını belirterek, ‘‘Beş kişilik teknik heyet olarak, maç öncesi bir haftalık antrenman performansına göre sahaya ilk 11'i süreriz’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz