Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vural'dan Demirören'e: Ne işin var orada?

Teknik direktör Yılmaz Vural, TFF Başkanlığı'na yeniden aday olacağını açıklayan Yıldırım Demirören'e, "Futbolu kim yönetiyor belli değil. Mevcut delegasyon yapısına itiraz edeceğine, devam edeceğim diyor. Paran var pulun var, git golf oyna" dedi.

CİHAN
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Yılmaz Vural, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in, "Tekrar başkanlığa aday olabilirim' açıklamasını eleştirerek, "Paran ve pulun var, git golf oyna. Bir yerlere git harca? Ne işin var orada?" sözleriyle eleştirdi.

Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri ikinci günün öğleden sonraki oturumunda ‘Anadolu’nun Feryadı’ konulu panel düzenlendi.

Panelde söz alan Teknik direktör Yılmaz Vural’ın TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili ilginç bir çıkış geldi. Hala bu ülkede futbolu kimin yönettiğini bilmediğini dile getiren Vural, "Ben bunu çözemedim. Futbolu yönetenin kim olduğunu bilmiyorum ben. Kulüpler mi, federasyon mu, siyasiler mi? Sorun hepsine; kıyısından köşesinden kaçıyor. Sorun; siyaset nasıl ben bu işin içerisinde yokum der. Veya neyi yasaklıyoruz birbirimizden?" dedi.

"FUTBOLU KİM YÖNETİYOR?"
Yıldırım Demirören’in tekrar TFF Başkanlığı için aday olabileceği yönündeki açıklamasını eleştiren Vural, şöyle konuştu:

"Ben geçen günlerde bir toplantıda Yıldırım Bey’in (Yıldırım Demirören) bir demecini gördüm ve üzüldüm. 'Futbol Federasyonu Başkanlığı’na bir daha talibim' dedi. Ben onun yerinde olsam derdim ki; bu delegasyon bu federasyonu yönetmiyor, bu delegasyon değişirse tekrar aday olurum. Bunu açıklaması lazım. Bu problem içerisinde Yıldırım Bey hala burada kalmak istiyor. Paran ve pulun var; git golf oyna, bir yerlerde git harca. ne işin var orada. Bizi kimin yönettiğini bilmemiz lazım. Kimseye karşı değiliz. Siyaset ise ben yönetiyorum veya federasyon ise ben desin. Fatih (Terim) Hoca’nın açıklaması; seçimlerde kulüplerin yüzde 90 etkisi var. Böyle şey mi olur. Peki burada antrenör, hakem, oyuncu bu sektörün asıl emekçilerini neden seçimlerde hiçbir hakkı olmaz" şeklinde konuştu.

"10 GÜNDE BİR KULÜP MÜ DEĞİŞTİRİLİR, BEN SALAK MIYIM?"

Şuana kadar 24 tane kulüp değiştirdiğinin altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, "İnanın bu kadar kulüp değiştirmek Türk futbolunun çarpıklığıdır. 10 günde bir kulüp mü değiştirilir ben salak mıyım?" ifadelerini kullandı.

Son olarak futbolda ilişkilerin sezonluk olduğunu sezon bittikten sonra kimsenin birbirini aramadığını ve ilişkilerin bittiğinin altını çizen Vural, "Bu kadar ekonomik çıkarın olduğu yerde bölüşümün iyi yapılamadığı için hiçbir zaman bir takım dinamiği oluşturamazsınız" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler