« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vural işbaşı yaptı

Konyaspor ile sezon sonuna kadar anlaşan teknik direktör Yılmaz Vural, takımla birlikte antrenmana çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vural, Tatlıcak Tevfik Lav tesislerindeki antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin çok önemli bir kenti olan Konya'da futbol olgusunun en iyi şekilde yaşaması için çaba göstereceklerini belirtti.

Konyaspor'da 1998 yılında da çalıştığını, ilişkilerinin kopmadığını ifade eden Vural, bunun için ekibiyle birlikte karar vererek Konyaspor'un teklifini kabul ettiğini söyledi.

Geçen sen lige çıkan Konyaspor'un sıkıntılı günler geçirmesinin herkesi üzdüğünü dile getiren Vural, “Birçok kişi 10'lu puanlara sahip takımlardan 3'ünün düşeceğini tahmin ediyor. Ancak fikstüre bakıldığında üstteki birkaç takım da sıkıntı yaşayabilir. Biz bu işi kotaracağız” dedi.

Vural, Konya camiasının kendilerine olan güvenini boşa çıkarmak istemediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Ligdeki 26. sezonumuz ve Konyaspor 2. kez çalıştığımız bir takım. Bizden bekleneni yerine getirmek istiyoruz. Tabii ki kolay değil. Maç kaybetmek inanılmaz geriyor insanları. İnşallah yeterli puanı alırız. Bu yeterli puan geçtiğimiz yıllara göre daha düşük olacak. Planımız 20 Mart'taki milli maç arasına kadar oynayacağımız 5 maçtan alabildiğimiz kadar fazla puanı alabilmek. Ondan sonra Trabzonspor gibi güçlü bir ekiple oynayacağız. Bu yüzden bizim 5 maçlık milli maç arasına kadar olan periyotta oldukça yüksek puan almamız gerekiyor.”

Konyaspor ile dün yollarını ayıran teknik direktör Ziya Doğan ile de görüştüğünü ve gerekli bilgileri kendisinden aldığını söyleyen Vural, “İnşallah Ziya hocamızın bıraktığı yerden ligde kalma adına elimizden geleni yapacağız. Bütün personelden ricam, “kalır mıyız”, “düşer miyiz” gibi bir söylem olmadan “biz bu ligde kalacağız” diye düşünmeleri. Bu sinerji ile işimizi yapmaya çalışacağız. İnşallah başarılı oluruz” dedi.

Antrenmanı kulüp başkanı Bahattin Karapınar da izledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz