« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vural destek bekliyor

Konyaspor'un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural, takımın ligde kalması için herkesin desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

TOLGA YANIK - KONYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Yılmaz Vural, Konyaspor'u yabancı olmadığını söyledi. Vural,''Buraya gelmeden önce kafamda bazı kuşkular vardı. Burada üçüncü günümüz. İki gün sonrasında bu kuşkularımdan da kurtuldum. Konyaspor ligin en az galibiyet alan takımlarından, en az gol atan üçüncü, en fazla gol yiyen beşinci takımıydı. Futbolcu grubunun içerisinde bulunduğu durumdan kurtulması adına yapılacak çalışmalara olumlu cevaplar vereceğini görmüş olmak beni inanılmaz şekilde mutlu etti. Çünkü çok kaliteli bir oyuncu grubu gördüm. Fiziksel anlamda son derece iyi durumda bir takım gördüm. Tabiki her antrenörün her insanda olduğu gibi hayata bakışı ve futbol oynatma mantığı çok farklı. Benim futbol aklıma ve mantığıma uygun oyuncuların burada olduğunu görmek beni memnun etti. Başından itibaren benim çok umudum vardı ama bir de işin içerisine girdikten sonra bu işi kotaracağımıza olan inancım daha da arttı" diye konuştu.

"LİGİ 4'ER MAÇLIK 3 DÖNEME AYIRDIK"

Yılmaz Vural ligde oynayacakları 13 maçın değerlendirmesini ile ilgili olarak ise şunları söyledi."Önümüzde 13 maç var. Biz bu 13 maçlık dönemi son Galatasaray maçı dışında 4'er maçlık 3 döneme ayırdık. İlk dönem İstanbul B.Ş.Bld.Spor, Kardemir D.Ç.Karabükspor, Ankaragücü ve Fenerbahçe, ikinci dönem Antalyaspor, Trabzonspor, Manisaspor ve Kayserispor, üçüncü dönem ise sonrasındaki 4 maç. Bu dönemleri en az 7'şer puanla tamamlarsak 21 puan ediyor. Şimdiki puanımız 15 üzerine 21 daha eklerseniz 36 eder ki bu da sizi çok rahat bir şekilde ligde tutar. Bizim için önemli olan bu dönemlerde 7 puanın altına düşmemek. İlk dönem 6 puan alırsak ikinci dönem 8 almak zorundayız. Böylesi bir planlama sonucunda hem oyuncuları kısa döneme sıkıştırarak psikolojik baskı oluşturmazsınız. Oyuncu bir maç kaybettik bittik diye düşünmek yerine 4 maçta en az 7 puan toplayayım da nasıl olursa olsun diye düşünür bu da beraberinde hırsı ve başarıyı getirir" dedi.

"BAŞARIYA PRİM, BAŞARISIZLIĞA CEZA OLACAK"

Yılmaz Vural, oynayacakları 4 maçta hadeflerinin en az 7 puan olduğunu söyledi."4 maçta bir bizim en az 7 puan kazanmamız gerekiyor. Varsayalım ki, 1 birim dilimde 6 puan aldık, 2 dilimde 8 puan almamız lazım. 2 dilimde de 6 puan aldık, son dilimde 10 puan alması lazım. Puan alamadıkca sona doğru daha daralacak makas ve dolayısıyla o zaman sıkıntıya girecek oluruz. Bu açıdan değerlendirdim ve stresi yalnız bir maça odaklandırmak yerine 4 maça dağıtalım. Dolayısıyla ilk 4 maça 7 puan hedefiyle çıkalım. Buradan hareketle başkanımla ekstra prim konusunda mutabakata vardık. Eğer takımımız ilk 4 maçlık bölümde 7 puan ve üzeri alırsa, ekstra prim kazanacak. Eğer 6 puan alırsa ona puan diyoruz ne prim ne ceza vereceğiz ama 6 puanın aşağısında olursa sistem tersine dönecek ve başarasızlık cezaya dönecek" dedi.

"KONYASPOR'UN BAŞARISI İÇİN HERKESİN DESTEĞİ ŞART"

Yılmaz Vural, konyaspor'un ligde kalması için herkesin desteğinin şart olduğunu söyledi. Vural, "Konyaspor'un içerisinde bulunduğu durumdan kurtulması adına teknik heyet ve futbolcuların beraberlik içerisinde hareket etmesi tek başına yeterli değil. Oyuncu grubunun başarıya giden yolda şehrin desteğine ihtiyacı var. Zincirin halkaları kenetlendiği zaman bizim işimizde kolaylaşacak ve kaybetme psikolojisinden alınacak bir galibiyetle çıkacak camianın morali de yerine gelecek ve her şey değişecek" ifadelerini kullandı.

"KALİTELİ OYUNCULARDAN KURULU BİR TAKIMA SAHİBİZ"

Yılmaz Vural. takımın kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu belirterek şunları söyledi:"Konyaspor tek tek bakıldığında gerçekten çok kaliteli oyunculara sahip. Bizim kalan haftalarda yapacağımız tek şey oyuncu grubunun ve dolayısıyla da alınacak başarılı sonuçlarla camianın moralini yükseltmek. Bunu da başaracak teknik bilgiye ve kapasiteye sahip olduğumuza inanıyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz