GeriSpor Vural depremi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vural depremi

Takımının A.Sebat karşısında sergilediği futbola sinirlenen Ç.Rizespor Teknik Direktörü, 43. dakikada sahayı terk etti. Yöneticilerin çabaları sonucu ikinci yarıya çıkmayı kabul eden Yılmaz Vural, maçtan sonra görevi bıraktı.

SÜPER Lig’de kümede kalma mücadelesini yakından ilgilendiren Çaykur Rizespor-Akçaabat Sebatspor maçında çok ilginç olaylar yaşandı. Karşılaşmadan önce ev sahibi takımın taraftarları, ‘Rize-Sebat el ele’ diyerek, iki takımın futbolcularını tribüne çağırdı. Taraftarların daveti üzerine iki ekibin oyuncuları el ele tribünleri selamladı.

Sahayı terk etti

Maçın 43. dakikasında Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, aniden yedek kulübesinden çıkarak sinirli hareketlerle soyunma odasının yolunu tuttu. Kendi taraftarlarının protesto gösterilerinin arasında sahayı terk eden Vural’ın ardından, yardımcısı Mehmet Demirtaş da yedek kulübesini terk ederek, soyunma odasına gitti.

İlk yarı bittiğinde de Çaykur Rizesporlu yöneticiler, soyunma odasına giderek Yılmaz Vural ile konuştu. Sert tartışmaların yaşandığı bu konuşma sonrasında Vural, ikinci yarıya çıkmaya razı oldu. Tecrübeli teknik direktör, ikinci yarı başlarken Genel Kaptan Yılmaz Zehiroğlu ile birlikte sahaya gelip yedek kulübesine oturdu. Bu sırada Çaykur Rizespor taraftarları Vural-Zehiroğlu ikilisini yoğun bir şekilde protesto etti.

Görevi bıraktım

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte soyunma odasının yolunu tutan Yılmaz Vural, daha sonra basın mensuplarının karşısına çıktı. Oldukça durgun olduğu gözlenen teknik patron, ‘Akçaabat Sebatspor’u kutluyorum ve kendilerine bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Ben şu anda aldığım kararı açıklıyorum. Bu dakikadan itibaren Çaykur Rizespor Teknik Direktörlüğü görevimden istifa ettim’ dedi ve gazetecilerin soru sormasına fırsat vermeden toplantı odasından çıktı. Yılmaz Vural, daha sonra kendisini telefonla arayan Hürriyet muhabirine ise, ‘Yaşlandım, kaldıramıyorum bu işleri’ demekle yetindi.

Taksiyle gitti

Yardımcıları Mehmet Demirtaş ve Erdoğan Yılmaz ile birlikte stadı yaya olarak terkeden ve yaklaşık 100 metre yürüyen Vural, bir taksiye binerek yine yardımcıları ile birlikte uzaklaştı.

NE DEDİLER?

Yılmaz Vural, Rize’nin temeline dinamit koydu

Ekrem Cengiz (Ç.Rizespor Başkanı)

‘Yılmaz Vural istifasıyla, en azından görüntü olarak, sanki maçta bir şaibe varmış izlenimi yarattı. Hem bizi töhmet altında bıraktı, hem de bundan sonraki maçlarımız için zor durumda kaldık. İstifası ahlaki olarak hoş değil. Kendisine telefon açtım, ‘Çok çirkin, en azından görüntü olarak çok çirkin bu istifa’ dedim. Bana, ‘Sağlığım için bıraktım’ cevabını verdi. İlk yarıda oyunu terk etti. Eğer terk ettiyse, o maçın sonucunu da o hazırlamış demektir. Vural, Rize’nin temeline dinamit koydu.’

Soru işaretleri var

Fikret Üstenci (Bursaspor Başkanı)

‘Başarılı bir teknik direktörün, alınan bir yenilginin ardından istifa etmesi, soru işaretleri yaratıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle