‘Völler toplumdaki kötü örnek’

Hürriyet Haber
09.12.2014 - 13:01 | Son Güncelleme: 09.12.2014 - 13:00

Eski hakem Markus Merk ile Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler arasındaki kavga kızıştı. Völler’in ‘Markus Merk hiçbir şey bilmiyor” sözlerine Merk daha ağır cevap verdi.

LEVERKUSEN Sportif Direktörü Rudi Völler ile Bundesliga’nın eski FİFA kokartlı hakemi ve şimdilerde televizyon yorumculuğu yapan Markus Merk arasında yıllardır süren sürtüşme tekrar kızıştı. Birbirlerine yönelik başlattıkları sözlü saldırının dozunu artıran ikili, işi karşılıklı hakarete kadar vardırdı.

O BİR ŞEY BİLMİYOR

Hafta sonu oynanan Bayern Münih - Leverkusen karşılaşmasının son dakikasında Bellarabi Rode’ye sert girdi. Hakem sarı kartla pozisyonu geçiştirdi. Televizyonda pozisyonu yorumlayan Markus Merk, hakemin hata yaptığını ve sarı kart yerine kırmızı kart göstermesi gerektiğini söyledi. Gazetecilerin bu yorumu Völler’e sorması üzerine ünlü spor adamı, eskiden beri arası açık olduğu Merk için “O bir şey bilmiyor. Ne dediğini ciddiye almıyorum” dedi.

DAHA AĞIR KONUŞTU

Völler’in bu sözlerine çok kızan Merk ise daha ağır konuştu. Merk, Völler için “O toplum içindeki kötü bir örnek” dedi. Merk sözlerini şöyle sürdürdü “Völler iyi bir sporcu ve spor adamı. Ancak insan olarak aldığı tutum ve gösterdiği reaksiyonlarla topluma kötü örnek oluyor” dedi. İkili arasındaki kavganın nereye kadar varacağı ise şimdilerde merak konusu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı