Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak

REUTERS
05.10.2015 - 09:49 | Son Güncelleme: 05.10.2015 - 09:49

Volkswagen (VW) yönetiminin Çarşamba günü toplanacağı ve bu toplantıda 20 üyelik yönetimin başına finans direktörü Hans Dieter Poetsch'in geçeceği belirtiliyor.

Şirket yönetimine yakın iki kaynağın verdiği bilgiye göre Poetsch'in atamasının yanında kaynaklar şimdiden 10 üst düzey yöneticinin çıkarılmasına neden olan iç soruşturmanın son durumunu da ele alacaklarını söylüyor.

Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak DİZEL GÜNLER SONA ERİYOR

Alman Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre Poetsch geçtiğimiz hafta Wolfsburg'da yapılan bir toplantıda şirketin dünya genelinde 11 milyon aracını etkileyen emisyon krizinin "şirketin varlığını tehdit eden" bir seviyede olduğunu ama buna rağmen atlatılabileceğini belirtmişti.

Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak

Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak DOĞUŞ OTOMOTİV'DEN VOLKSWAGEN AÇIKLAMASI

REKLAM DİLİNİ DEĞİŞTİRDİ
Şirketin Bild am Sonntag ve Allgemeine Sonntagszeitung gazetelerine daha önceden Almanya'nın birleşiminin 25. yılını kutlamak için verdiği tam sayfa reklamların değiştirildiği ve "Güveninizi tekrar kazanmak için her şeyi yapacağız" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung gazetesinde yer alan bir ankete göre ise katılımcıların yüzde 41'i şirketin uzun sürecek bir zarar gördüğünü düşünürken, yüzde 11'i artık VW almak istemediklerini belirtiyor.

Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak YAKITLARIN KADERİ DEĞİŞİYOR


Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz bu krizin Alman ekonomisine sert bir darbe vuracağını fakat şirketin büyük ihtimalle krizi atlatacağını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise krizin Alman ekonomisine etkisinin sınırlı olmasını beklediğini söyledi. Alman radyosuna konuşan Merkel, "Alman ekonomisinin güvenilirliğinin artık buranın iş yapmak için uygun bir yer olmayacağını düşündürecek kadar sarsılmadığını düşünüyorum" dedi.

Volkswagen yetkilileri olağanüstü toplanacak ALMAN BAKAN'DAN VW AÇIKLAMASI: ARTAN AÇGÖZLÜLÜĞÜN BİR SONUCU    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı