« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Volkan'dan büyük fedakarlık

Süper Kupa maçında sakatlanan Milli Kaleci, ameliyat olması gerektiğini söyleyen doktorlarına, “4 aylık sürede takımımı yalnız bırakmak istemiyorum. İlaçla oynayamaz mıyım” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin kalecisi Volkan Demirel, G.Saray’la oynanan Süper Kupa maçında omuzundan sakatlanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Milli kaleci, karşılaşmanın sonunu kolunda serumla izlemiş ve takım arkadaşlarını yalnız bırakmamıştı. Dün İstanbul’da Volkan Demirel’in MR’ı çekildi ve sonuçlar iç açıcı değildi.

Doktorlar kötü haberi verdiler. “Ameliyat olacaksın ve en az 4 ay oynaman mümkün görünmüyor.” Geçtiğimiz sezon play-off maçında Trabzon’a karşı saha içinde sakatlanan ve maçın devre arasında geçirdiği operasyonla maça devam eden ve takımını yalnız bırakmayan Volkan bu haberle yıkıldı...

VOLKAN DEMİREL'İN OMZU ÇIKTI

Futbol yaşamını riske atıyor

Doktorlara ameliyat olmadan tedavi ve ilaçlarla oynayıp oynayamayacağını soran Volkan 4 aylık süre boyunca takımını yalnız bırakmak istemediğini söyledi. Doktorlara sordu:

- Ameliyat olmak yerine tedavi olmam mümkün mü?
- Zor bir süreç ama mümkün.
- O zaman ameliyat olup aylarca takımımı yalnız bırakmaktansa takımımla birlikte sahada olmak istiyorum.
- Bu karar sana ait. Sakatlığın daha ağır hale gelebilir...
Fedakarlık yaparak takımını yalnız bırakmayacak olan Volkan futbol yaşamını riske atacak.

Sezonun büyük bölümünü kapatabilir

Volkan Demirel bu riski göze aldı ve takımını yalnız bırakmadı.
Volkan 3-4 hafta boyunca sahalardan uzak kalacak ve bu sürede tedavisi sürdürülecek. Eğer olumlu gelişmeler kaydedilirse büyük ihtimalle ameliyat olmadan sezonu tamamlayıp ardından da lig bitiminde ameliyat olacak. Ancak Volkan’ın sakatlığı ve ağrıları artarak devam ederse 3-4 haftalık süre sonunda ameliyat olacak. Bu da tecrübeli kalecinin sezonun büyük bölümünü kapatması anlamına gelebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler