« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Volkan Şen'den sakatlık itirafı!

Mersin İdman Yurdu'nu 4-1 ile geçen Fenerbahçe'de iki gol atan Volkan Şen, maç sonu açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Volkan'ın sözleri:

"İki gol attığım için mutluyum. Her maç gol atmak istiyorum. Önümüzde 5 maç kaldı. Bu maçları kazanıp sonunda neler olacağını göreceğiz. Taraftarların bana verdikleri destek beni çok mutlu ediyor.

Onlara teşekkür ediyorum. Her zaman elimden geleni yapıp onları mutlu etmek istiyorum. Bugün iki gol attım ve kazandık."

"AĞRILARIM VARDI..."
"Pubis başlangıcı var. Bu yüzden ağrılarım oluyor. Devre arasında ağrılarım arttı ve hocamın kararıyla kenara geldim."

Fenerbahçeye taraftar şoku
Fenerbahçe'ye taraftar şoku!
F.Bahçeli oyuncunun eşi gözyaşlarını tutamadı
Pereira 4-1'i beğenmedi!
F.Bahçe'nin öfkesi! Kadıköy'de gol yağmuru

PUBİS SAKATLIĞI NEDİR?

Futbolcuları vuran ağrı olarak tanımlanan pubis, bir kasık ağrısı çeşididir. Bu durumun altında yatan ana neden kesin olarak bilinmemekle beraber uzmanlar, bu durumun yaşanmasında tekrarlayan travmaların ya da makaslamanın neden olduğunu öne sürüyor.

Kasık ve uyluğun iç kısmındaki bu ağrı, erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülüyor. Ancak kadınların aktif yaşama ve özellikle futbola artan ilgisine bağlı olarak kadınlarda görülme oranı da artıyor.

Osteitis pubis durumunda bir aydan uzun süreli koşma, dönme, topa vurma, ağrılı yan tarafa yatma, öksürme ve hapşırma ile artan kasık ağrısı görülüyor. Kuvvetsizlik ve hareket etme de ciddi güçlükler ortaya çıkabilir. 

Sporcu eğer tek bacağı ile aynı şekilde topa vuruyorsa, sıkça hız ve yön değiştirme yapıyorsa, zorlu bacak açma ve düşmeye maruz kalıyorsa osteitis pubis (kasık ve uyluk iç kısmında ağrı) oluşma ihtimali fazladır. Bu hareketleri içeren sporlarda özellikle futbolcularda bu durum daha fazla görülür.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler