« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Volkan patladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Serdar ULUER

Volkanzede Galatasaray'ı Gençlerbirliği'nin elinden, sahada tüm insiyatifini sarı kırmızılılar lehine kullanan orta hakem İbrahim Aksoy bile kurtaramadı.

Kalitesini inkar edercesine, haftalardır aldığı kötü skorlarla ligin dibine doğru paraşütle inişe geçen Gençlerbirliği, Galatasaray karşısında adeta şahlandı. Başkent ekibinde Teknik Direktör Peruzoviç nihayet korkunun ecele faydası olmadığını anlamış. Fatih Terim'in takımını, liberosuz oynatma yanlışını çok iyi değerlendirip, Ümit Karan'ı sahaya sürerek, daha baştan avantaj yakalamıştı.

Nitekim muhteşem goller yiyen Volkan başta olmak üzere Bülent ve Fatih'in hataları Başkent ekibine üç mükemmel gol kazandırdı. Ancak kırmızı siyahlılar da karşılaşma boyunca Ali Eren ve Taner gibi iki stoperinin eksikliğini hissetti. Özellikle Hakan Şükür ile adam adama oynayan Onat çok hata yaptı.

Kırmızı siyahlılarda Metin orta sahada Hagi'ye nispet yaparcasına süper oynadı. Fatih Terim bunu 90 dakika boyu göremediği için hiçbir önlem almadı. Üstüne üstlük Filipescu'nun yerine sahaya sürdüğü Arif'i kanada mahkum ederek, kendi silahı etkisiz hale getirdi. Mehmet'i ise oyuna sürmekte çok gecikti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler