« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Volkan mı Muslera mı

F.Bahçe’nin milli kalecisi, Uruguaylı meslektaşı için “Benden daha iyi” dedi ama...İstatistiklere bakıp kararı siz verin. G.Saray’ın başarısında büyük payı olan Muslera, bu sezon ligde Volkan’dan 10 gol daha az yedi, 1 de penaltı kurtardı. Ancak, yaş ve kariyer olarak daha tecrübeli olan Volkan daha çok önemli kurtarış yaptı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

17 Mart Cumartesi günü oynanacak F.Bahçe-G.Saray derbisinde gözler, iki takımın kalecisinin üzerinde olacak. Volkan mı yoksa Muslera mı daha iyi? Herkes bu sorunun yanıtını arıyor. F.Bahçe’nin milli file bekçisi Volkan Demirel, önceki gece TV8’de yayınlanan “Her Şey Futbol” adlı programda Muslera ile ilgili sorulara, “Çok iyi bir kaleci. Başta adaptasyon sorunu yaşadı ama Türkiye’nin en iyi kalecisi” yorumunu yaptı.
31 yaşındaki tecrübeli eldiven, kendisinden 5 yaş küçük olan rakibi için sorulan “Senden daha iyi kaleci mi?” sorusuna ise şu karşılığı verdi: “Benden daha iyi. Bunu ben söylemiyorum ki rakamlar söylüyor. Bu sene formda. İlk başta adaptasyon sorunu yaşadı. Ama ben 30 gol yemişim o 20 gol yemiş, adam benden iyi kaleci demek ki.” Volkan bu sözleriyle Muslera’yı onore etti. Peki ya diğer kaleciler ne diyor?

Fernando Muslera

Yaş: 26
Boy: 1.90 m.
Kilo: 77
Uyruk: Uruguay (26 kez milli)
Özellikleri: Küçük elleri, çabukluk, güçlü refleks

Volkan Demirel

Yaş:31
Boy: 1.91 m.
Kilo: 92
Uyruk: Türkiye (54 kez milli)
Özellikleri: Fizik, tecrübe, güçlü refleks


BU SEZON NE YAPTILAR?

VOLKAN                              PERFORMANS            MUSLERA
28                                                     Maç                     29
2520                                               Dakika                   2610
30                                                 Yediği gol                 20
1.07                                         Y.Gol ortalaması            0.68
23                                             Önemli kurtarış             13
0                                              Kurtardığı penaltı           1

 

Ömer ÇATKIÇ
Muslera bir adım önde

ŞU an Muslera önde. Ligin en az gol yiyen kalecisi. Ben Volkan ile Muslera’yı kıyaslamıyorum.
Her kalecinin kendisine göre özellikleri vardır. Sadece bu yıl gösterdikleri performans açısından Muslera ligin en iyi kalecisi görünümünde.

Turgay ŞEREN
Volkan aslanlar gibi

MUSLERA önündeki futbolcular ona güvenince başarılı oldu. Ancak Volkan F.Bahçe’nin her maçında aslan gibi var. F.Bahçe’ye Şampiyonlar Ligi’nde tur atlatmış bir kaleci. Bana göre ikisi de  çok başarılı kaleciler.

Engin İPEKOĞLU
Volkan en iyisi

VOLKAN Demirel dünyanın sayılı kalecilerinden biri. Muslera daha genç. Volkan mütevazı davranmış. Muslera, Volkan’ın bu kadar yıldaki istikrarını gösterirse iyi diyebiliriz. Volkan Demirel bunu başarmış bir kaleci. Volkan en az Muslera kadar iyi.

Mahir GÜNOK
Rakibine jest yapmış

VOLKAN mütevazılık göstermiş. Ülkemizin bir numaralı kalecisi. Rakibine jest yapmış. İkisi de üst düzey kaleci. Volkan’ın bu yaklaşım tarzı çok da hoşuma gitti. Volkan Demirel kendine olan özgüvenini göstermiş. O daha iyi.