« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Volkan gelmezse 24 saat içinde isimler sunabilirim

DÜN Samandıra’da basın mensuplarına açıklamalar yapan Fenerbahçe teknik direktörü Daum Volkan’ın artık bir karar vermesi gerektiğini belirterek “Volkan benim kafamda her zaman 1. kalecimdi ve bu yüzden kafamda hiçbir zaman b planım yoktu. Her zaman Volkan’ı istedim. Ama artık bir karar vermesi gerekir. Eğer anlaşma sağlanamazsa yönetime 24 saat içinde yeni isimler sunabilirim” dedi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Alex idmanda zorlandı 

Guiza sorununa da değinen Daum “Güiza için tek bir şey söyleyeceğim o da Güiza’nın Fenerbahçe ile kontratı olduğunu hatırlatmak. Nereden teklif gelirse gelsin o Fenrbahçe’nin kontratlı futbolcusudur” dedi.

Daum: yaptığı açıklamada “Bir haftadır buradayız. Hem takımla  hem de yönetimle birlikte çok güzel bir atmosfer yaşıyoruz. Bu beni sevindirdi. Özellikle Roberto Carlos ve Emre gibi futbolcularımız, çok yüksek bir tempoları ve büyük istekleri bizi çok sevindirdi. Ama herkes iyi çalışıyor ve antrenmanlara büyük bir istekle geliyor. Önümüzde yapılacak çok işler var. Tüm futbolcular bunun bilincinde” dedi.

Antrenmanlara çok sert başladıklarını belirten Daum, “Çok ağır çalışıyoruz ve günde 3 idman yaparak çok çalışıyoruz. Futbolcularımızın büyük bir istekle bu güne kadar gelmeleri benim için çok sevindirici oldu. Tüm futbolcularımız bunu neden yaptığımızın bilincinde. Büyük hedeflerimiz var. Bunlar için çalışıyoruz. Bu nedenle de bütün futbolcular, bu çalışmalar bizim için normal diye bakıyor” dedi.

Daum ilk hedefinin takımı komple hale getirmek birleştirmek olduğunu belirterek sürdürdüğü açıklamada “Alex’de aramıza katıldı. Alex tecrübeli futbolcu, antrenmana katılsa bile kendini ayarlayabilir.  Bu nedenle hemen takımla birlikte çalışmalara aldım. Daha sonra tabiî ki yapılacak bazı transferler var. Ama hiç acelemiz yok ve burada da hiçbir zaman baskımız yok. Başkanımızla her gün konuşuyoruz. Bu işler de yakın zamanda çözülecek. Ben ne isim ne de mevki olarak isim vermek istiyorum. İlk etapta burada olan futbolcuları desteklemek istiyorum. Transferde ne zaman mürekkep kurursa o zaman bir şeyler söylerim. Poulsen için de o başka bir takımın futbolcusu ne diyebilirim ki” diye konuştu.

Türkiye’için çok önemli bir ülke olduğunu belirten Daum “Türkiye benim ikinci vatanım. Burada olmaktan çok mutluyum. Her gün yüksek bir motivasyonla işe geliyorum. Samandıra’da çalışmak benim için gurur verici. Böyle bir kulüple çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. Ayrıca yeniden İstanbul’da olmak. Çok güzel bir duygu. Yeniden arkadaşlarımı gördüm. Bu süre içinde negatif bir gelişme olarak sadece trafik sorunun daha da beter olduğunu gördüm. Ama her problemi çözdüğümüz gibi bunu da çözeriz. İkinci köprü tamirattaymış, ileride bu problem için de çözüm bulacağımıza eminim. Biz Anadolu yakasında kalıyoruz ve köprüleri sık sık kullanmıyoruz. O yüzden bizim için büyük bir sorun değil. İstanbul’un bu yakası, bence çok daha güzel. Diğer kulüpler de zaten tesislerini bu yakaya yaptırmış” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz