« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Voleybolda soğuk savaş

Fenerbahçe ve Vakıfbank Güneş Sigorta kulüpleri, Can Ayvazoğlu ve Elif Ağca transferlerinde kuralları çiğneyerek kendilerini zarara uğrattıkları gerekçesiyle federasyona savaş açtı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
TÜRK voleybolunun lokomotifliğini yapan Fenerbahçe ve Vakıfbank Güneş Sigorta kulüpleri ’keyfi uygulamalarda bulunarak kendilerini zarara uğrattığı’ gerekçesiyle Voleybol Federasyonu’na savaş açtı. İki kulüp ile federasyon arasındaki ipleri koparma noktasına getiren olaylar şunlar:

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de oynayan Can Ayvazoğlu’nun sözleşmesinde yer alan özel maddede, "Taraflar ilk yıl sonunda bir araya gelip ikinci yılın transfer ücretini ve bonservis bedelini belirler" diye yazıyordu. Fakat Can, 10 bin dolar bonservis ücreti getirip Galatasaray’a gitti; federasyon da bunu onayladı.

1- Fenerbahçe Kulübü ise sözleşmede yer alan özel hükümlere uyulmadığı gerekçesiyle federasyona itiraz etti, ancak kabul edilmedi. Sarı lacivertliler bunun üzerine Tahkim Kurulu’na başvurma kararı aldı.

2-
Vakıfbank Güneş Sigorta’da 7 yıl oynayan Elif Ağca, geçtiğimiz günlerde kulübüne haber vermeden Fransa’nın RC Cannes takımıyla sözleşme imzaladı. Federasyon da kulübüne beş kuruş ödemeden Fransa’ya giden Elif’e transfer izni verdi.

Vakıfbank Güneş Sigorta yöneticileri federasyona itiraz edip, kendilerine bonservis bedeli ödenmesi gerektiğini talep etti. Ancak, federasyon kabul etmeyince, Vakıfbank Güneş Sigortalılar da tıpkı Fenerbahçe gibi Tahkim Kurulu’na başvurma kararı aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz