« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Voleybolda istifa depremi

Özerk Voleybol Federasyonu karıştı... Başkanlık koltuğunda oturan Prof. Dr. Hüsnü Can’a duyulan tepkiler üç gün içinde ikinci istifayı getirdi. Milli takımlardan sorumlu asbaşkan Kurtaran Mumcu’nun ardından, yönetim kurulu üyesi Ersin Yılmaz da görevlerinden ayrıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu içindeki istifaların süreceği bildirildi.

Kurtaran Mumcu ile Ersin Yılmaz, Başkan Hüsnü Can’ın antidemokratik tutumu nedeniyle istifa ettiklerini belirterek, ‘Yönetim Kurulu üyesi olmamıza rağmen, alınan kararlarda görüşlerimize başvurulmaması, anlayışımıza ters düşmektedir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yönetilen bir federasyonda yönetici olarak bulunmanın anlamsız olduğunu düşündüğümüz için istifa etmeye karar verdik’ açıklamasını yaptılar.

Voleybol Federasyonu’nun yanı sıra Voleybol Vakfı’nda da zincirleme istifalar başladı. Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından incelenmeye başlanan vakıfta oybirliğiyle başkanlığa getirilen Mehmet Çakmak, kısa bir süre önce görevinden ayrıldı. Çakmak’ın ardından, vakıf yöneticileri Dünya Baltacıoğlu, Aziz Kaloğlu, Sami Akgün, Aydın Yolaç ve Sedat Erener de istifalarına verdiler.

Başkan Can’a tepki

VOLEYBOL
Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Can’ın, milli takımlardan sorumlu yönetici Kurtaran Mumcu’nun istifası sonrası, ‘Daha erken bırakmalıydı. Kendisi, milli takımlara zarar veriyordu’ diye konuşması, camiada büyük tepki gördü. Milli takımların antrenörlerinin konu ile ilgili görüşleri şöyle:

Nedim Özbey (Erkek Milli TakımAntrenörü):

Hüsnü
bey bu açıklaması ile doğrusu çok ayıp etmiş. Kurtaran Mumcu Türk voleyboluna yıllardır büyük hizmetler vermiş bir insandır. Biz Erkek Milli Takımı olarak uyum ve huzur ortamında çalıştık. Sayın başkanımız bu talihsiz açıklaması yerine (Beni Kurtaran Mumcu başkan yapmıştı) deyip teşekkür etmeliydi.

Reşat Yazıcıoğulları (Bayan Milli Takım Antrenörü):

Biz Kurtaran Mumcu ile Bakü turnuvasında beraberdik. Gayet neşeli, sorunsuz bir seyahatimiz olmuştu. Ben takımın huzur ortamını bozacak bir davranışını görmedim.

Adnan Kıstak (Genç Bayan Milli Takım Antrenörü):

Benim sorumluluğumdaki milli takımlarda Kurtaran Mumcu’nun herhangi bir olumsuz bir yönünü görmedim. Kendisi bize her konuda her zaman yardımcı olmuştur.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz