« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Voleybolcuların da gözü olağanüstü genel kurulda

Ankaragücü Kulübü'nde sadece futbolcuların değil, voleybolcuların da gözü yarın yapılacak olağanüstü genel kurula çevrildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde mücadele eden Ankaragücü'nde sezon başından bu yana sadece yarım maaş alan oyuncular, adeta dört gözle yarın yapılacak kongreyi bekliyor. Yeni yönetimin duruma müdahale etmediği takdirde, kulübe protesto gönderen ve bu ay içinde serbest kalacak 7 oyuncunun ayrılması gündeme gelecek.

Voleybolda ara transfer dönemi 31 Ocak'ta sona erecek ve bu tarihe kadar serbest kalan oyuncuların başka kulüplere gitmesi durumunda, zaten düşme hattında yer alan Ankaragücü takımının daha da büyük sıkıntıya girmesi kaçınılmaz gibi görünüyor. Ayrıca kulübe, futbolda olduğu gibi voleybol branşında da transfer yasağı geleceği alınan duyumlar arasında yer alıyor.

Giraygil: “Hangisi daha profesyonelce bilmiyorum”

Takım kaptanı Gizem Giraygil, sezon başından bu yana sıkıntıların giderilmediğini belirterek, “Buna rağmen sahada hiçbirimiz mücadeleyi bırakmıyoruz. Genç oyunculardan kurulu bir takımız ve herkes kendini göstermek istiyor. Zor da olsa, sıkıntılar da olsa mücadele ediyoruz” dedi.

Protestonun, sorunların çözülmesi açısından tetikleyici olabileceğini düşündüklerini kaydeden Giraygil, “Sanırım bu da olumsuz sonuçlanacak. Hangisi daha profesyonelce bilmiyorum. Para almadığımız halde mücadele etmek mi, yoksa emeğimizin karşılığını alamadığımız için bırakıp gitmek mi? Sonuçta hepimiz eninde sonunda para kazanmak durumundayız” diye konuştu.

Gizem Giraygil, kendisiyle birlikte 5 sporcunun kurallar gereği 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren serbest kalacağını ifade ederek, serbest kalmalarının illa ki takımdan ayrılacakları anlamına gelmediğini, ancak zor durumda kalmaları durumunda da teklif gelen oyuncuların transfer olabileceğini de sözlerine ekledi.

Karamuk: “Antrenörümüzü yarı yolda bırakmak istemiyoruz”

Takımın orta oyuncusu Sinem Karamuk ise geçen yıl da maddi sıkıntılar olduğunu, ancak bu yılla kıyaslanamayacağını dile getirdi.

Ankaragücü'nü bırakmak istemediklerini ama bu duruma bir çözüm bulunmadığı takdirde buna mecbur kalacaklarını kaydeden Karamuk, “Yarın yapılacak olağanüstü genel kurulu bir umutla bekliyoruz. Yeni başkan belli olacak. Belki bir şeyler değişir diye umut ediyoruz. Antrenörümüz Hüseyin Doğanyüz'ü çok seviyoruz ve onu yarı yolda bırakmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm sıkıntılara rağmen mücadeleyi hiç bırakmadıklarını belirten Karamuk, bunun sebebini ise şöyle açıkladı:
“Çok genç bir takımız ve bunun yanı sıra hepimiz işine saygı duyan insanlarız. Voleybol oynamaktan zevk alıyoruz. Para bizim için hayatta ilk sırada ama sahaya adım attığımızda ikinci plana düşüyor. Evliyim ve ev geçindiriyorum. Soyunma odasına girene kadar maddi sıkıntı bizi etkiliyor ama giyinip sahaya çıktığımızda gözümüz bir şey görmüyor. Yeri geliyor yol parası bulamıyoruz ama genciz ve sahada hırslıyız. Antrenörümüze ve mesleğimize saygısızlık yapmak istemiyoruz. Ayrıca saha bizim kendimizi gösterdiğimiz yer.”

Sinem Karamuk, sonuna kadar Ankaragücü'nde kalmak istediğini, ancak yeni yönetimin de kendilerine destek çıkmaması halinde kendi yoluna gitmek zorunda olduğunu vurguladı.

Özel: “Bu kadarını beklemiyorduk”

Sarı-lacivertli takımın başarılı smaçörü Alena Özel ise kulübe maddi sıkıntıları bilerek geldiklerini ama bu kadarını da beklemediklerini kaydetti.

Sahada kaliteyi düşürmek istemediklerini ifade eden Özel, “Kendimizi kanıtlamak için hırslı oynuyoruz. Ayrıca voleybolu çok seviyoruz” dedi.

Alacakları nedeniyle Ankaragücü Kulübü'ne protesto gönderen Gizem Giraygil, Alena Özel, Sinem Karamuk, Ceren Çağlar ve Mariana Aydın, 15 Ocak Pazartesi günü serbest kalacak. Daha sonra protesto çeken Asuman Atik ve Seval Yılmaz ise ay sonuna doğru serbest kalacak.

Bu arada sarı-lacivertli takım, yarınki olağanüstü genel kurulun yapıldığı saatlerde, sahasında Galatasaray ile karşılaşıyor olacak. TVF Başkent Salonu'ndaki karşılaşma saat 14.00'te başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz