« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Voleybol Federasyonu bütçesine onay

Voleybol Federasyonu'nun ibra edilmeyen bütçesine, yeminli mali müşavirden onay çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Voleybol Federasyonu'nun Aralık ayında yapılan “1. Olağan Mali Genel Kurulu”nda delegelerin 65 red, 42 kabul oyu sonucunda onay verilmeyen ve olağanüstü genel kurul kararı alınmasına neden olan federasyon bütçesini inceleten Denetleme Kurulu'na sonuçlar ulaştı.
10.02.2005 ile 29.12.2005 tarihleri arasındaki dönemdeki bütçe hesaplarını inceleyen, Merkezi İstanbul'da bulunan bir denetim ve mali müşavirlik şirketi tarafından yapılan çalışma sonucunda, federasyon kayıtlarının usulüne uygun olarak düzenlenmiş belgelere dayanmakta olduğu, bunların gerçeği yansıttığı ve defter kayıtlarının genel olarak kayıt nizamına ve muhasebe ilkelerine uygun olduğu görüşüne yer verildi.
Yeminli Mali Müşavir Ümit Kılınç imzasıyla yazılan inceleme raporunun sonuç bölümünde ayrıca, “İncelemeye alınan dönemde federasyon gelirlerinin 4.005.110,06 YTL olduğu, toplam gider ve harcamaların toplamının 2.791.385,47 YTL olarak gerçekleştiği ve 10 aylık dönem içinde gelir ve giderleri arasındaki fark olarak gelir fazlasının 1.213.724,59 YTL olduğu, yapılan hesaplamaların gerçeği yansıttığı sonucuna varılmıştır” denildi.

-CAN: “BU RAPOR DÜRÜSTLÜĞÜMÜZÜN BİR GÖSTERGESİDİR”-

Olağanüstü genel kurul kararının ardından, 25 Şubat'ta seçime gidilecek olan Voleybol Federasyonu Başkanlığı için yeniden aday olan eski başkan Hüsnü Can, “Bu rapor, dürüstlüğümüzün bir göstergesidir” dedi.
Can, federasyonu seçimlere kadar yöneten Denetleme Kurulu'nun yaptırdığı bu incelemeden çıkan sonucu değerlendirerek, “Genel kurulda raporların ibra edilmemesi yönünde oy kullanan bazı delegeler rakamlarla ve sunduğumuz dürüst mali tabloyla ilgilenmemişti. Bazı delegeler sadece kaos yaratmak için çaba göstermişlerdi. Bu incelemeyi yaptıran denetleme kurulu, bizim mali tablolardaki dürüstlüğümüzün gözler önüne serilmesine, gerçeklerin bir kez daha ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kurulun, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve tüm delegelerle birlikte bana da gönderdiği bu raporu okuduktan sonra, dürüst yönetim anlayışı sergilediğimizin bir kanıtının tarafsız kurumlarca ortaya konmasından mutluluk duydum” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler