« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vogst istifa etti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya Kupası sonrası ağır eleştirilere hedef olan Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü dün görevinden ayrıldı.

Milli Takımımız'ın, Avrupa Şampiyonası elemelerindeki rakibi Almanya'nın Teknik Direktörü Berti Vogts dün görevinden istifa etti. 8 yıldır Milli Takım'ı çalıştıran Vogts, bu kararını dün Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Egidius Braun'u telefonla arayarak bildirdi. Ünlü hocanın istifası Braun tarafından kabul edildi.

Vogts, Braun'a istifasının gerekçelerini şöyle sıraladı: ‘‘Dünya Kupası ve ardından geçen hafta yapılan Malta ve Romanya maçları sonrasında basın ve kamuoyundan haketmediğim eleştiriler aldım. Bu eleştiriler, kendime olan güvenimi sarstı.’’

Egidius Braun, Vogts'tan boşalan göreve en kısa sürede tecrübeli bir ismi getireceklerini söyledi. Milli Takım Teknik Direktörlüğü için adı geçen Christoph Daum, halen çalıştırdığı Leverkesun'den ayrılmayı düşünmediğini belirtirken Bayern Münih Başkanı Franz Beckenbauer ise Jupp Heynckes'in getirilmesini istedi.

Denizli: Üzüldüm

Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Berti Vogts'un istifasını üzüntüyle karşıladı. Denizli, ‘‘İstifasına çok üzüldüm. İyi arkadaşımdı’’ diye konuştu.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz