Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Vodafone Türkiye'ye altın madalya

  Hürriyet Haber
  23 Ağustos 2012 - 11:02Son Güncelleme : 23 Ağustos 2012 - 11:02

  Vodafone Türkiye, Türk Kızılayı'na yaptığı bağıştan dolayı altın madalya ile ödüllendirildi.

  Vodafone Türkiye adına verilen altın madalyayı Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

  Süel, Kızılay işbirliğiyle ilgili şunları kaydetti: “Bu ödül bizi gururlandırdı ve mutlu etti. Gerek Türkiye'de gerekse de dünyanın en ücra köşelerinde zor durumda kalanların yardımına koşan Türk Kızılayı çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Vodafone Türkiye olarak böyle bir kuruluşa destek olmayı biz de görev kabul ediyoruz. Kızılay ile kan bağışı konusunda bu yılın başında başlattığımız işbirliği çok olumlu sonuçlar veriyor. Bu işbirliğinin katkısıyla, kan bağışında bulunanların sayısında 50 binden fazla artış oldu. Sosyal sorunların çözümünde mobil teknolojileri daha etkin kullanmak yönündeki çalışmalarımız ve Türk Kızılayı'na desteğimiz sürecek.”

  Vodafone kan bağışında bulunmayı kolaylaştırıyor

  Türkiye Vodafone Vakfı ve Türk Kızılayı işbirliği kapsamında, Vodafone abonelerine ücretsiz olarak “Kan Bağış Noktası Bilgilendirme Servisi” sunuluyor. Servise üye olan aboneler, hem bulundukları lokasyona gezici Kızılay Bağış Araçları geldiğinde haberdar oluyor hem de kan verme ve düzenli kan bağışıyla ilgili bilgilere ulaşabiliyor.

  Ayrıca, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri, operatör sınırı olmadan, Vodafone-Türk Kızılayı işbirliğinde geliştirilen mobil uygulamayı kullanarak kan bağışında bulunmayı kolaylaştıran süreçleri takip edebiliyor. Bu işbirliğinin sağladığı destekle kan bağışında bulunan gönüllülerin sayısında 50 binin üzerinde artış oldu.

  Türkiye Vodafone Vakfı ayrıca, Geleceğe İlk Adım Projesi kapsamında, AÇEV ve Kızılay ile birlikte geçen aylarda Van'da 3 yeni Çocuk Evi kurmuştu. Kızılay'ın Somali'ye yardım kampanyasında destekçi olarak yer almıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı