Vodafone: Turkcell, abonesini bugüne kadar ’afyon’la uyuttu

Hürriyet Haber
16.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

Abonelerin başka operatörlere aynı telefon numaralarıyla geçmesini sağlayacak ve 9 Kasım’da uygulaması başlayacak numara taşınabirliğinin sektörde rekabeti getirerek, fiyatları düşüreceğini belirten Vodafone Finanstan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Sibel Türkmen, "Turkcell, yeni uygulamalarıyla faturaları yarıya indiriyor. Bunda bizim katkımız da oldu. Rekabet, fiyat indirimini getiriyor" dedi.

Vodafone’un numara taşımayla ilgili düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine "Abonesini elde tutmak için Turkcell 200 YTL’lik faturayı, 100 YTL’ye indirme gibi yeni tarifeler uyguluyor. Madem yapılabiliyordu, Turkcell’in neden bugüne kadar daha fazla para aldığını abonenin sorgulaması gerekiyor. Bu da Turkcell’in müşterileri bugüne kadar afyonla uyuttuğunu gösteriyor" diye konuştu.

Beşte biri değişecek

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimleri Bölümü Başkanı Ahmet Ulubay, 9 Kasım’da yürürlüğe girecek uygulamayla cep telefonu kullanıcılarının beşte birinin numarasını taşınmasının beklendiğini belirterek, bir rakam tahmininde bulunamamakla beraber bu uygulamayla en çok abone çeken operatör olmayı hedeflediklerini söyledi. Abone sayısı 17.5 milyon olan Vodafone Türkiye’nin, Vodafone Grubu’na katkılarının yadsınamayacağını dile getiren Ulubay, bu yıl tamamlanacak altyapısıyla Türkiye’de yaptığı yatırımın tutarının 5 milyar dolara çıkacağını kaydetti. Ahmet Ulubay, numara taşımanın abonelere özgürlük ve sektöre rekabet getireceğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Numara taşıma on yıldır dünya genelinde uygulanıyor. 9 Kasım’dan itibaren Türkiye’de de operatörler özgürce seçilebilecek. Bu sadece abone kazanma meselesi değil."

CIRC: Cep telefonları kanser riskini artırıyor

ULUSLARARASI Kanser Araştırma Merkezi’nin (CIRC) yaptığı kapsamlı bir araştırmanın ilk sonuçlarının, cep telefonlarının sağlığa zararlı olduğunu gösterdiği bildirildi. Belçika’lı Le Soir verdiği haberde, CIRC’nin araştırma sonuçlarının, cep telefonlarının sağlığa zararlı olduğu iddialarını teyit ettiğini yazan gazete, bilimsel verilerin son derece endişe verici olduğunu belirtti. Araştırma sonuçlarına göre, 10 yıl cep telefonu kullananların kansere yakalanma olasılığını önemli ölçüde artıyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı