Ege Haberleri

EGE

  Vodafone İzmir’e 2 yılda 96 milyon liralık yatırım yaptı

  Burcu TANER , (DHA)
  21 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ekim 2011 - 00:54

  VODAFONE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel, İzmirli gazetecilerle bir araya geldi, kente yönelik faaliyet ve yatırımları hakkında bilgi verdi.

  4 milyona yakın nüfusu ve yüksek refah düzeyi ile İzmir’in Vodafone için en önemli merkezler arasında yer aldığını vurgulayan Süel, “2009’da, belirlediğimiz stratejik plan doğrultusunda İzmir’i faaliyetlerimizin odağına koyduk. İzmir’de 716 2G sahamız, 679 3G sahamız bulunuyor. Son iki yılda gerçekleştirdiğimiz 95.8 milyon TL yatırımla kentteki 2G nüfus kapsamamız yüzde 99.55 düzeyine ulaşırken, 3G’de ise yüzde 97.40 gibi gurur verici ve iddialı bir oranı yakaladık. Kentte ayrıca toplam 476 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.
  İzmir’e 10 anasınıfı
  Hasan Süel, ülkenin sosyal ihtiyaçlarına duyarlı olduklarını, bunları karşılamaya yönelik, aralarında İzmir’in de bulunduğu şehirlerde projeler gerçekleştirdiklerini belirttiği konuşmasında, şunları kaydetti: “Türk toplumunun gelişmesine ve yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmak misyonuyla çalışmalarını sürdüren Türkiye Vodafone Vakfı, kuruluşundan bu yana yaklaşık 11 milyon TL tutarında sosyal proje yatırımı yaptı ve 3 milyonu aşkın kişinin hayatına dokundu. Eğitim projelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çok değerli projelere imza atıyoruz. Örneğin, ‘İlk Adım’ projemiz kapsamında İzmir’de 10 anasınıfı kurduk.”

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı