« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vodafone CEO'su stada hayran kaldı

Beşiktaş’ın sponsorunun 1 numarası dün Dolmabahçe’deydi. Başkan Fikret Orman ile inşaatı gezen Colao “Arena bizim dünyada yatırım yaptığımız tek stat. Sebebi sıfırdan yapılması” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

VODAFONE CEO’SU VITTORIO COLAO, İNCELEDİĞİ STAT İNŞAATINA HAYRAN KALDI

ARENA’YI DÜNYAYA ÖRNEK GÖSTERECEĞİZ

“BÜYÜK HEYECAN DUYUYORUM. BU STAT BİZİM SHOWROOMUMUZ OLACAK”

BEŞİKTAŞ’ın yeni stadı Vodafone Arena’da dün dünyaca ünlü bir isim vardı. Başkan Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, Arena’nın akıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirterek, “Bu sayede Türkiye, devrim niteliğindeki dijital dönüşümde en önlerde yer alıyor” diye konuştu. Hürriyet Yayın Direktörü Fikret Ercan’ında takip ettiği incelemelerde Vodafone Arena’ya hayran kaldığını söyleyen CEO Vittoria Colao sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Orman’a ve Beşiktaş Kulübü yetkililerine teşekkür etti.

Vodafone CEOsu stada hayran kaldı

“Türkiye pazarına inanıyor ve güveniyoruz”
Colao Arena ile ilgili şunları söyledi: “Vodafone Arena ve Beşiktaş sponsorluğumuz, Vodafone Grubu olarak Türkiye’de bugüne kadar yaptığımız en büyük yatırımlardan birini oluşturuyor. Vodafone Arena projesine büyük değer veriyor ve bir teknoloji abidesi olacak bu stadyumu heyecan ve merakla bekliyoruz. Bu stadı showroomumuz yapacağız. Dünyaya örnek göstereceğimiz bir stat olacak. Bizim yatırım yaptığımız tek stat. Çünkü sıfırdan yapılıyor.” Vodafone Türkiye CEO’su Gökhün Öğüt ise “Vodafone’un verdiğ idestekten dolayı gurur duyuyoruz. Sayın Colao’yu stadımızın açılışına da bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Vodafone CEOsu stada hayran kaldı

MİMARI AÇIKLADI: STAT İKİNCİ DEVREYE YETİŞECEK

Arena7nın mimarı Bünyamin Derman çalışmaların iyi gittiğini ve Fikret Orman’ın söz verdiği tarihte stadın biteceğini müjdeledi. VODAFONE Arena’nın mimarı Bünyamin Derman Beşiktaş taraftarına müjdeyi verdi. Derman açılış tarihi merakla beklenen Arena ile ilgili şunları söyledi: “Başkanımızın söylediği şekilde ligin ikinci yarısına stadımızı yetiştireceğiz. Bütün planları bunun üzerine kurduk. Dekorasyon dahil çalışıyoruz. Dün bir toplantı yaptık. Şuanda iyi gidiyor. Fiziki bir aksilik çıkmazsa Allah’ın izni ile ligin ikinci yarısında stadı açacağız. Çatı ihale edildi. Orada bir sorunumuz yok. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin statlarının dört köşesinde çelik ayaklar vardır. Bizim stadımızda kaba inşaat bitmeden çatı yapılamıyor. Bizimki hazır geliyor ve geriliyor. Sistem farklı. Ocak’ta büyük olasılık ile çatı gerilmiş olacak.”

Vodafone CEOsu stada hayran kaldı


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler