Vizyondaki filmi evinizde izleyin

Hürriyet Haber
31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

ULTRA Kablolu TV ve Telekomünikasyon San. Tic. A.Ş.'nin vermeyi planladığı hizmetler, vizyondaki sinema filmlerini izleyebilme, evden alışveriş yapabilme gibi olanaklar sağlayacak. Sayısal televizyon yalınlarının başlaması ile birlikte Ultra Kablolu TV, planladığı hizmetleri devreye sokabilecek.

KABLO TELEFON:

Bu hizmet, telefon servisinin Kablo TV şebekesi üzerinden teminini sağlar. Böylece telefon şebekesinin yetersiz kaldığı durumlarda abonelere telefon hizmeti götürülmüş olur.

SAYISAL TV YAYINLARI:

Sayısal formda hazırlanmış ve biraraya getirilmiş pekçok TV kanalının set-üstü-cihazı vasıtası ile aboneye ulaştırılmasını ve bunlardan abone tarafından istenilen ve abonelik koşulları yerine getirilenlerinin izletilmesini sağlıyor. Yayın kalitesi analog TV yayınına oranla daha yüksektir; mevcut kanal adedi ise çok daha fazladır.

ŞİFRELİ KANALLAR:

Şifrelenmiş televizyon yayınlarının tek tek veya gruplandırılmış olarak abone tercihlerine göre aylık sabit ücret karşılığı yayınlanması.

SEYRETTİĞİN KADAR ÖDE:

Bu hizmette abone daha önceden duyurusu yapılmış olan TV programlarından izlemek istediklerinin abonelik koşullarını yerine getirir. Yayın saatinde ilgili programları izler. Böylece abone yalnızca seyretmiş olduğu programın ücretini öder.

EVDEN ALIŞVERİŞ:

Abone, bu hizmetle, ekran katalogları ve sanal mağazalar aracılığıyla ürün ve hizmet satın alabilir. Abone ürün-hizmet hakkında ses, görüntü, hareketli resim, metin ve grafik formlarında detaylı bilgi alır; seçimini yaptıktan sonra ödemesini Kablo TV şebekesine bağlı olan set-üstü-cihazı vasıtasıyla yapar.

ISMARLAMALI SİNEMA HATTI:

Bu hizmet, bir programın Kablo TV şebekesi üzerinde eş süreli gecikmelerle, farklı kanallarda, eş zamanlı olarak yayınlanması sayesinde, aboneye kendisine en uygun seyir zamanının seçme imkanı tanır. Abone, bu şekilde, izlemeye ara vermiş olduğu programı, aynı programın gecikmeli olarak yayınlandığı bir başka kanalı seçmek suretiyle izlemeye devam eder. Hizmete programın rehberi de ilave edilir.

DİĞER HİZMETLER:

Video oyunları, uzaktan eğitim, reklamcılık, evden bankacılık, video konferans, veri aktarımı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı