Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Vizyona girmeyen filmler torrent'te düştü!

  Hürriyet Haber
  02 Aralık 2014 - 10:07Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 10:26

  Sony Pictures'ın yapımcılığını üstlendiği filmler, henüz vizyona girmeden bir bir torrent sitelerine düşüyor. Şirket içi bir sızdırmanın olduğunu düşünen yetkililer, milyonlarca dolar zararı için hukuki yollara başvuracak.

  Teknoloji devi Sony’nin sinema ayağı olan Sony Pictures’ın başı, şu sıralar internetle belada. İnternet üzerinden dizi, film ve oyun indirmeye yarayan torrent’te, Sony’nin henüz vizyona girmemiş filmleri sızdırıldı.
  Sony’nin dev bir reklam bütçesi ayırdığı Ocak ayında vizyona girecek olan Annie filmi, şimdiden internette yerini aldı.

  Yine Ocak’ta vizyona girecek olmasına rağmen Still Alice filmi de Torrent sitelerindeki yerini almış. Brad Pitt'in oynadığı Fury'nin yüksek çözünürlüklü halinin de torrent'e düşmesi, gözleri Sony'e çevirdi. Sony Pictures tarafından hacklenme ile ilgili henüz bir açıklama gelmezken, hiçbir hacker grubu da atağı üstlenmiyor.

  Sony, davaya hazırlanıyor
  Sony, hacklenen filmleri için ciddi bir karşı hamle yapacak gibi görünüyor ve indirilen filmleri tespit etmeye çalışarak dava edecek. Zira henüz vizyona girmemiş olan Hollywood yapımları, Amerikan mahkemeleri tarafından da sağlam şekilde korunacaktır.

  Etiketler: sony , torrent
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı