Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vize unutulunca Nihat evde kaldı

Futbol kariyerini artık İspanya'nın Villarreal takımında sürdüren Nihat Kahveci, takımının Newcastle United'la oynayacağı maç için İngiltere'ye gidemedi. Çünkü, tam uçağa binerken Nihat için vize alınmadığı ortaya çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Villarreal'ın, İngiltere'nin Newcastle United takımıyla bugün oynayacağı hazırlık maçı için vize alınması unutulan Nihat forma giyemeyecek. Takımla birlikte dün havaalanına kadar giden Nihat, tüm arkadaşları uçağa binerken, kulübün vize almayı unutmasından dolayı havaalanında kalıp daha sonra otele dönmek zorunda kaldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Villarreal Kulübü olayla ilgili tüm suçun kendilerinde olduğunu kabul ederken, Nihat'ın AB statüsünde futbolcu olarak tanınmasını gözönünde tutarak İngiltere'den vize istemediklerini, halbuki Türk futbolcunun AB vatandaşı olmamasından dolayı İngiltere'ye vizesiz giremediğini öğrendiklerini söylediler.

Villarreal'in kamp yaptığı Navata'daki otele dönmek zorunda kalan Nihat, Newcastle United maçı kadrosuna sakatlık veya kampa yeni katılma gibi farklı sebeplerden alınmayan Tacchinardi, Arruabarrena, Riquelme, Senna, Guille Franco ile birlikte otelde çalışmalarına devam etti.

Öte yandan Villarreal takımında forma giyen Brezilyalı futbolcu Marcos Senna'nın İngiltere'nin Manchester United kulübüne transfer olmasının önümüzdeki günlerde resmileşeceği ve Vilarreal'in 6 milyon Avro bonservis bedeli alacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz