Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vize şoku

Geçtiğimiz günlerde Atletizm Federasyonu'yla sorun yaşayan Süreyya Ayhan'ın sorunları bitmiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sabah gazetesinin haberine göre: "Federasyonun kara listeye aldığı milli atletin sorunları bitmiyor. Süreyya Ayhan Kop, son olarak lisansını 2 senedir vize ettirmediği için ulusal ve uluslararası yarışlara katılamama tehlikesi yaşıyor..

Süreyya Ayhan Kop'a bir şok daha. Milli atletin lisansını iki senedir vize ettirmediği için ulusal ve uluslararası yarışmalara katılması tehlikeye girdi. Doping numunesi alımı sırasında WADA görevlileriyle tartışması sonucu kurallara aykırı hareket ettiği için dopingli sayılan ve iki yıl ceza alan Süreyya Ayhan, daha sonra sakatlıklar nedeniyle de yaklaşık pistlerden 4 yıldır uzak kaldı. 2008 Pekin Olimpiyatları için ABD'ye hazırlık kampına giden ancak Atletizm Federasyonu'ndan izin almadığı gerekçesiyle Spor Uzmanlığı görevine son verilen ve Olimpiyatlara götürülmesi düşünülmeyen milli atletin karşısına bu kez de vize sorunu çıktı.

MAHKEMEYE GİDİYORLAR
TOKİ'den mecburi ayrılan Süreyya Ayhan, yarışlara katılmadığı için lisansını iki senedir vize ettirmediği, bu nedenle ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmasının tehlikeye girdiği öğrenildi. Atletizm Federasyonu yetkilileri Süreyya Ayhan'ın vize yaptırması gerektiğini belirtirken, milli atletin yarışlara katılıp, olimpiyat barajını aşması gerektiğini belirttiler. Öte yandan Kop çifti bir gazetede kendileri hakkında çıkan haberle ilgili olarak mahkemeye başvuracak. Çiftin avukatı Osman Buldan, o dönemde Ali Ergenç'in federasyon başkanı olmadığını, Muharrem Dalkılıç'ın başkan olduğu, Çankırı'daki olayda ise dönemin İl Müdürü'nün isminin geçtiğini belirterek haberi yazan ve iddiaları getiren kişiler hakkında mahkemeye gideceklerini söyledi."


Bunları da Beğenebilirsiniz