Spor Vize skandalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vize skandalı

YEREL HABERLER VİZE SKANDALI

İtalya Konsolosluğu, 14 Yaş Tenis Milli Takımımız'a turnuvanın başlayacağı tarihin iki gün sonrası için vize verdi. Bu yanlışlığın farkına varamayan kafilemiz uçağın kapısından geri dönmek zorunda kaldı.

PES DOĞRUSU

Bu kadarına da ‘‘pes’’ doğrusu... Günlerce şampiyona için çalıştılar ama uçağın kapısından geri döndüler. Avrupa 14 Yaş Tenis Şampiyonası için İtalya'ya gitmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen genç tenisçiler vize şoku yaşadılar.

HAVALİMANINDA ŞOK

14 Yaş Tenis Milli Takımı kafilemiz, San Remo kentine gitmek üzere dün sabahın erken saatlerinde Atatürk Havalimanı'na geldi. 4 sporcu ve 1 antrenörden oluşan kafilemiz uçuş kartlarını alıp, pasaport işlemlerini yaptırırken şok yaşadı.

POLİS FARKETTİ

Şampiyona yarın start alacaktı ama İtalya Konsolosluğu'nun verdiği ülkeye giriş vizesi iki gün sonra başlıyordu. Biletler ve vize alınana dek kimse bunun farkına varamamıştı. Bazı sporcular uçağa binmek üzere kapıya yönelirken, bazıları pasaport polisine takılıverdi.

İTALYA’YA GİDEMEDİLER

Yetkililerin, ‘‘Sizin şampiyona yarın ama vizeniz ise iki gün sonra başlıyor. Bu durumda İtalyanlar sizi ülkelerine sokmazlar’’ uyarısıyla karşılaşan antrenör Akın Cumali ile sporcularımız Aslı Semizoğlu, Gözde Ünkaya, Ercan Göncü ve İlhan Mutlu, çaresiz evlerine geri dönmek zorunda kaldılar.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle