Viyana'dan madalyalarla döndü

Hürriyet Haber
19.01.2011 - 14:48 | Son Güncelleme:

Likya Şarapları, 36 ülkeden bin 773 üreticinin ve 11 bine yakın şarabının yarıştığı Viyana Şarap Yarışması'nda (AWC Vienna) 1 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.

Likya Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özkan, Antalya'da üretim yaptıklarını ve 4 bin yıl sonra Antalya’yı yeniden şarapla buluşturduklarını ifade ederek, "Bulunduğumuz bölgede bundan 4 bin yıl önce dünyanın ilk şarap kenti kuruldu. Biz de şimdi bu geleneği tekrar başlatmaya çalışıyoruz. Antalya’nın ilk şaraphanesiyiz böylece bölgeye turizmde alternatif bir farklılık da katıyoruz. Her sene bağ bozumlarımıza binlerce turist katılıyor ve sonrasında ürünlerimizin takipçisi oluyor” dedi. 

Likya markasıyla iki senedir pazarda yer alan firma bu süre içinde 24 tane uluslararası ödül kazandı. Likya'nın bağları Antalya’nın Elmalı ilçesinde, 1100 metre yükseklikte bulunuyor. 250 dönüm alan üzerinde Türk ve dünya üzümleri yetiştiriliyor. Ayrıca yörede keşfedilen ve 200 yaşında olduğu tahmin edilen asmadan üretilen çubuklarla yeni ve kaliteli şaraplık üzüm kazandırmak için beş yıldır çalışma yapılıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı