Gündem Haberleri

  Viyana'da THY'den PKK'ya biber gazlı savunma

  Mustafa ÜNAL / VİYANA
  28.07.2012 - 17:57 | Son Güncelleme:

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün akşam saat 17.45'te 7-8 PKK’lının Operngasse‘de bulunan Türk Hava Yolları (THY) ofisini bastığı öğrenildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre içeri müşteri gibi giren PKK’lılar, iki THY çalışanını etkisiz hale getirerek pencereye Abdullah Öcalan fotoğrafı ve PKK bayrakları astı.

  Olay yerine kısa sürede gelen emniyet yetkilileri PKK’lılarla uzun süre konuşup eylemlerine son vermelerini istediler ancak müdahale etmediler. Aradan 45 dakika geçmesine rağmen polisin PKK'lılara müdahale etmemesine ve "Emir bekliyoruz" demesine sinirlenen dışarıdaki bir THY yetkilisinin aracında bulunan biber gazını alıp içeriye girdiği kaydedildi. THY yetkilisinin biber gazını PKK’lıların üzerine sıkarak onları etkisiz hale getirdiği öğrenildi.

  THY YETKİLİSİNİN DE İFADESİ ALINDI
  Polisin bunun üzerine eylemcileri dışarı çıkararak toplu izinsiz eylem yapmaktan ifadelerini aldığı belirtildi. THY yetkilisinin ise biber gazını eylemcilere sıkmasının yasak olduğu gerekçesi ile emniyet müdürlüğüne gittiği ve ifadesinin alındığı, gece 01.30'dan sonra ise serbest bırakıldığı belirtildi. Bu arada Türkiye'nin Viyana Başkonsolosu’nun emniyet müdürlüğüne giderek THY yetkilisinin durumu ile ilgilendiği de kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı