İSTANBUL HABERLERİ

Viyana imam hatip lisesi Güngören'de

DHA
28.03.2016 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) GÜNGÖREN Belediyesi Gençlik Meclisi çalışmaları ilçe sınırlarını aşarak Viyana’ya ulaştı. Güngören Gençlik Meclisi ‘Kardeş Okul’ projesi geliştirme çalışmaları kapsamında Avusturya Viyana’da bulunan İmam Hatip Lisesi ile irtibata geçerek okul idare ve öğrencilerini Güngören’de ağırladı.
Dört günlük bir program düzenleyen gençler, Viyanalı misafirlerine hem Güngören’i hem de İstanbul’u tanıttık. Tarihi ve kültürel bir gezi programıyla; Eyüp Sultan, Topkapı, Ayasofya, Sultanahmet, Eminönü, Boğaz gibi İstanbul’un sembolleşen önemli tarihi yerlerini rehber eşliğinde düzenlenen geziler ile tanıttı. Sur dışında kalan tek Osmanlı Camii olan Güngören Gençosman Camiini de ziyaret eden misafirler Güngören’deki İmam Hatip okullarında derslere katıldı.
Güngören Gençlik Meclisi’nin okur-yazar buluşmaları kapsamında düzenlediği konferansa 1 Nisan’da vizyona girecek olan ilahiyatçı yazar Mahmut Ulu ve tasavvuf müziğinin öncülerinden Ahmet Okur katıldı. Düzenlenen konferansa da katılan misafir öğrenciler daha sonra Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman’ı da ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

 


(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Viyana imam hatip lisesi Güngören'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Viyana imam hatip lisesi Güngören'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı