Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Viva Nihat

Diario Vasco gazetesinin düzenlediği bir ankete katılanların yüzde 94.5'i, genç yıldızın takımda kalması gerektiğini belirtti. Binlerce taraftar "Viva Nihat" (Yaşa Nihat) sloganıyla gazeteye mesaj yağdırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
REAL Sociedad camiası Nihat Kahveci için seferber oldu. Bask gazeteleri ve taraftarlar, Bask takımının gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolcusu olarak kabul ettikleri genç golcünün kulüpte kalması için kampanya başlattı.

Bölgenin etkili gazetelerinden Diario Vasco tarafından başlatılan bir anket "Nihat gitmesin" kampanyasına dönüştü. "Real Sociedad Nihat'ı bıraksın mı, bırakmasın mı?" konulu ankete katılanların yüzde 94.5'i, "Bırakmasın" şeklinde görüş belirtti. Anket nedeniyle gazeteye gönderilen binlerce taraftar mesajında, Real Sociedad yönetiminin ne yapıp edip Nihat Kahveci'yi takımda tutması gerektiği belirtildi. Gönderilen mesajlar arasında "Viva Nihat" (Yaşa Nihat) sloganı dikkat çekerken, Türk golcünün Real Sociedad'a gelmiş en iyi futbolcu olduğu ifade edildi.

Ağustosta dönüyor

Bu arada dizinden ciddi şekilde sakatlanan Nihat'ın en erken ağustos ayında sahalara döneceği bildirildi. Golcü futbolcunun tedavisini yürüten Real Sociedad Kulübü Doktoru Eduardo Escobar, "Tedavisi çok iyi gidiyor. Ama bana bırakırlarsa ağustostan önce sahalara geri dönmesine izin vermem’ dedi.

Real Sociedad Başkanı Jose Luis Astiazaran'ın önümüzdeki günlerde görevinden istifa ederek İspanya Futbol Federasyonu Başkanlığı'na (LFP) aday olması bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz