« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vitor Pereira'nın basın toplantısında süre tartışması

Fenerbahçe'nin Akhisar Belediyespor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmanın sonunda Vitor Pereira'nın gerçekleştirdiği basın toplantısında 'süre krizi' yaşandı. Pereira'nın sadece tek soru cevaplaması basın mensuplarının tepkisini çekerken Fenerbahçe cephesi bu duruma TFF temsilcisinin uyarısıyla gerçekleştiğini söyledi. TFF temsilcisi ise böyle bir uyarılarının olmadığını açıkladı.

Ali DANAŞ / İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, Celtic maçında olduğu gibi beklemedikleri iki gol yediklerini belirterek, "Bu akşam beni en çok şaşırtan, maçın 2-0'dan buraya gelmesi. 2-0'dan sonra takımımın görüntüsü beni oldukça şaşırttı. Bu olay fiziksel değil mental bir durum. 3. golü bulabilecekken ortada sebep olmadan rakibe iki gol hediye ettik. Her duran top kalemize tehlike oldu. Duran top paniğini anlayamıyorum. Duran toptan nasıl bu kadar gol yiyoruz onu da anlayamıyorum. Golleri kendimiz yedik. 2-0'dan sonraki ritmimize fazlasıyla şaşırdım" diye konuştu.

Pereira, takımın teknik direktörü olarak sorumluluğu üzerine aldığını ifade ederken şunları söyledi: "Takımın teknik direktörü olarak sorumluk bende. Takım da üzerine düşen sorumluluğu almalı. Daha konsantre olmalıyız. Sezon başında buraya geldiğimde takımın yarısını değiştirdik. Bu kadar fazla yeni oyuncu varken her maçı kazanmayı beklemiyorduk. Ancak daha olgun bir görüntü sergileyemedik. Hedeflerimiz devam ediyor. İki puan kaybettik ama ligde ve Avrupa'da hedeflerimiz devam ediyor."Vitor Pereira esas sorunun takımının gösterdiği iki farklı oyun olduğunu kaydetti. Kendisini asıl endişelendiren konunun takımın bazen üst seviyede bazen de düşük seviyede oynaması olduğunu söyleyen Portekizli çalıştırıcı, "Oyunun belli bölümlerinde kaliteli, agresif bir oyun oluyor. Bazen o olgunluk olmuyor. Sanki takımın iki farklı maskesi var. Bir yüzünde oyunu domine eden bir takım, bir yüzünde golü yiyince çekingen, oynamayı bırakan bir takım" şeklinde konuştu.

Geçen hafta Beşiktaş maçında rakipten tamamen iyi oynadıklarını savunan Pereira, sözlerini şöyle tamamladı: "Beşiktaş maçında olduğu gibi bir anlık dikkatsizlikle pozisyon olmadan goller yedik. Sorunumuz bu. Lig liderinin 2 puan gerisindeyiz. Ligin liderine karşı onlardan daha iyi oynadık. Taraftarımızın istediği agresif futbolu göstereceğiz. Hedefimiz 90 dakika boyunca aynı oynayan bir takım. Taraftarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Onlar bu sonucu hak etmedi. Yüzümüzde tek maske olması için sahaya çıkıyoruz. İşler iyi giderken sanki bir anda yağmur yağıp kafamıza bir şeyler geçirip boynumuzu eğiyoruz."


BASIN TOPLANTISINDA TEK SORU ALINMASI TEPKİ ÇEKTİ
Teknik direktör Vitor Pereira tek soruya uzun cevap verince basın toplantında başka soru alınmadı. Portekizli teknik adamın basın toplantısı daha önceki toplantılara göre kısa sürmesi dikkati çekti.

Fenerbahçe Kulübü yetkilileri federasyon temsilcisinin sürenin dolduğu yönünde uyarıda bulunması nedeniyle basın toplantısının bitirildiğini iddia ederken, teknik direktör Pereira basın odasından çıktıktan sonra federasyon yetkilisi böyle bir uyarının yapılmadığını ve toplantıyla ilgili herhangi bir süre kısıtlaması olmadığını söyledi.Bunları da Beğenebilirsiniz