Visa, Türkiye'yi dünyaya tanıtacak

Zeynep SUBAŞI
01 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 01 Ekim 1997 - 00:01

Dünyanın en büyük ödeme sistemlerinden VISA, 30 milyon kart kullanıcısına Türkiye'yi tanıtmaya başlıyor. Şirket, dünyadaki tüm kart kullanıcılarına hesap bildirimleri ile birlikte, Türkiye broşürü gönderecek.

VISA, 30 milyon kart sahibine Türkiye'yi tanıtacak. Daha önce Hollanda, Fransa, İtalya, Londra, İsviçre, İsrail ve Portekiz için de gerçekleştirilen Visa'nın bu uluslararası projesi 1 Ekim tarihinde ‘‘Turkey Welcomes Visa’’ adıyla uygulamaya konulacak.

Bugün başlayacak olan kampanya Aralık 1998'e kadar devam edecek. Bu süre içinde Visa ile işbirliği içinde olan 21 bin adet dünya bankası Türkiye'yi tanıtacak. Ayrıca, dünya üzerindeki 30 milyondan fazla kart sahibi, hesap bildirimlerinin eşliğinde gönderilecek olan broşürler sayesinde Türkiye hakkında bilgi edinecek.

Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları'nın (THY) üstlendiği proje, Türkiye'yi ziyaret eden Visa kart kullanıcılarına 15 ay boyunca THY ile ücretsiz seyehat olanağının yanısıra 100'den fazla otel, restoran ve dükkanlarda Visa VIP Pass'ler sayesinde, özel indirimlerden yararlanabilme imkanı da sunuyor.

Türkiye'nin şu anda Visa Avrupa Birliği Bölgesi'nde kart adedi sıralamasında 4'üncü olduğunu belirten Visa Avrupa Birliği Bölge Müdürü Richard Cullen, ‘‘Bu önemli bir başarıdır. Türkiye'nin iyiye giden ekonomisinde önemli yere sahip olan Visa'nın Türkiye'deki 31 üye bankası için de küçük bir ölçü değildir’’ dedi. Cullen şöyle devam etti:

‘‘Bizim inancımıza göre, kart sahiplerinin, bankaların ve üye iş yerlerinin kâr etmesi için devamlı iletişim içinde olmak ve ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek önemlidir. ‘Turkey Welcomes Visa' böyle bir programdır. İnanıyorum ki önümüzde bu güzel ülkede hepimizin daha fazla ziyaretçi karşılayacağı 15 aylık oldukça heyecan verici bir dönem var.’’

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı