Virüs paniği! Acil servis geçici kapatıldı

Hürriyet Haber
28 Temmuz 2015 - 13:01Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 13:05

İngiltere’nin Manchester kentindeki Manchester Royal Infirmary Hastanesi iki hastanın SARS benzeri semptomlar göstermeye başlamasının ardından acil servisini geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Hastane yetkilileri hastaların Orta Doğu Solunum Sendromu (Mers) isimli ve ölümcül olabilen virüsü kaptığından endişelendiklerini ve hastalığın tam olarak ne olduğunun anlaşılabilmesi için test yapmaya devam ettiklerini söyledi. etkililer virüsten etkilenen hastaların karantinaya alındığının da altını çizdi.

Mers, SARS ve soğukalgınlığı virüslerini de içeren Coronavirüs ailesine mensup, 2012 yılında Suudi Arabistan’da keşfedilmiş olan bir virüs. Genellikle Orta Doğu ülkelerinde görülen ve halk arasında “Deve gribi” olarak da alınan virüs şimdiye dek İngiltere’de sadece 4 kişide görülmüş ve bu kişilerin tamamının hastalanmadan kısa süre önce Orta Doğu’ya seyahat ettiği tespit edilmişti.

Suudi Arabistan’da deve endüstrisinde çalışan kişilerde yaygın olarak görülen virüs, 2012 yılından bugüne dek 466 ölüme neden oldu.

Manchester Royal Infirmary’den yetkililer şu anda hastanede karantina altında olan iki hastanın da yakın zamanda Orta Doğu’ya seyahat ettiğini bildiklerini söyledi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı