ŞANLIURFA HABERLERİ

Viranşehir Devlet Hastanesi’nden Teröre Lanet

IHA
28.10.2015 - 15:34Son Güncelleme :

VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİNDEN TERÖRE LANET

IHA

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçe Devlet Hastanesi çalışanları Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yapılan bombalı saldırıları protesto etti.
Viranşehir İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi İlhan Erkan, “Hakkari Şemdinli’de terör örgütü devlet hastanesinde saldırı düzenlemiş ve bu saldırıda genç, çocuk, yaşlı herkes hedef alınmıştır. Eli kanlı terör örgütü sağlık çalışanlarımızı, ambulanslarımıza ve hastanelerimize alçakça saldırıları sürüyor. 3 sağlık çalışanı arkadaşımız terör örgütünün alçakça saldırılarında hayatlarını kaybetmiştir. Aile hekimimiz Abdullah Biroğlu memleketi Diyarbakır’da, Sağlık memurumuz Eyyüp Ergen ve ambulans şoförümüz Şeyhmus Dursun Şırnak’ta silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu ve ambulans ve hastanelerimiz ateşe verildi. Sağlık çalışmaları aksatılmaya çalışıldı. Sağlık çalışanlarının tek amacı hayat kurtarmaktır. İnsanımızın sağlığına hizmet etmektir tek görevimiz. Bu tür saldırılar kabul edilemez. Biz tüm saldırılara rağmen çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu tür saldırıları nefretle kınıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Viranşehir Devlet Hastanesi’nden Teröre Lanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Viranşehir Devlet Hastanesi’nden Teröre Lanet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı