ŞANLIURFA HABERLERİ

Viranşehir’de Kültür Evleri Halkın Hizmetinde

IHA
28.10.2015 - 19:27Son Güncelleme :

viranşehir kültür evleri hizmeti

IHA

Viranşehir İlçe Belediyesi tarafından Kırsal Mahallelere yaptırılan kültür evlerinde sona gelindi.
Viranşehir Belediyesi, tarafından 30 mahallede yapımı devam eden kültür evlerinin büyük bir kısmı bitme aşamasına gelirken, bir kısmı da hizmete girdi.
30 mahallede yapılan kültür evleri çok amaçlı olarak kullanılabilecek. Oturum alanı 240 metrekareden oluşan kültür evlerinde taziye, düğün, nişan, halk toplantıları ve benzeri etkinlikler yapılabilecek. Kültür evlerinde okuma salonları, muhtar odası, mutfak, çay ocağı gibi bölümler bulunuyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Eş Başkanı Filiz Yılmaz, "Viranşehir’in her mahallesinde kültür evi yapacağımızı belirtmiştik. Bu yıl 30 tane kültür evi inşaatı başlattık. Şuan kültür evlerimizde son aşamaya gelindi. Birçok kültür evimiz halkımızın hizmetine girmiş durumda. Her yıl düzenli olarak kültür evlerimizin yapımına devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Viranşehir’de Kültür Evleri Halkın Hizmetinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Viranşehir’de Kültür Evleri Halkın Hizmetinde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı