Gündem Haberleri

  Virajı alamadı, paramparça oldu

  Hürriyet Haber
  27.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin High Point kentinde düzenlenen sürat tekneleri yarışmasında şampiyonluğun iddialı ismi Mike Robbins, ölümden döndü. Görenlerin dehşetle izlediği kazayı ufak sıyrıklarla atlatan Robbins, yine de hastaneye kaldırılarak baştan aşağı sağlık kontrolünden geçirildi.

  Yarış otoriteleri ise ünlü yarışçının başından geçen kazayı da şaşkınlıkla karşıladılar. Çünkü Mike Robbins, aracıyla ne hatalı sollama, ne de standartlara göre aşırı yaptı. Sadece viraja geldiğinde konsantrasyonunu kaybetti.

  Önceki gün başlayan yarışa ‘‘Blown Bull’’ adlı yarış teknesiyle katılan Mike Robbins, ilk turu birinci olarak tamamladı. İkinci tura da çok iyi bir giriş yapan Mike Robbins, son dönemece gelince araç hákimiyetini birdenbire kaybetti. Büyük bir hızla ilerleyen yarış teknesi, önce yan yattı ve bir bıçak gibi suları yardı. Tekne, ardından büyük bir gürültüyle ters döndü ve en son olarak da paramparça oldu. Mike Robbins, teknenin parçalanmasından önce kendini sulara atmayı başardı. Ünlü yarışçı hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı