Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Vinç deviren patlama 7 can aldı

  31 Ocak 2013 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ocak 2013 - 07:09

  Gaziantep organize sanayi bölgesindeki bir galvaniz tesisinde dün yaşanan korkunç patlama 7 can aldı. 7 yaralıdan 3’ünün durumunun ağır olduğu, ölenlerden ikisinin Suriye asıllı oldukları belirtildi. Tesisteki tonlarca ağırlıktaki vinçleri deviren, büyük hasar yaratan patlamaya buhar kazanının yol açtığı sanılıyor.

  PATLAMADAN FOTOĞRAFLAR 

  GAZİANTEP’te Şahitkamil ilçesindeki 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Güneydoğu Galvaniz Fabrikası’nda dün saat 11.00 sıralarında buhar kazanı büyük bir gürültüyle patladı. İşçiler patlamayla çevreye savruldu, bazıları enkaz altında kaldı. İtfaiye ekipleri, çıkan yangını kısa sürede kontrol altına alırken, enkaz altından 5 kişinin cesedi çıkartıldı. 9 kişi de yaralı kurtarıldı, ilk müdahaleleri yapıldı ve Gaziantep’teki hastanelere sevk edildi. Durumu ağır olan iki işçi yolda can verirken, yaralılar Ayhan Keklikçi, Ali Uzunlar, Ertuğrul İnan, Mehmet Karakaya, Memik Göğüş, Faik Çetin ve Mahmud Abdullah götürüldükleri dört ayrı hastanede tedaviye alındı. Bu işçilerden de 3’ünün hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

  ADLİ TIP’TAN ACI HABER

  Çalışanlarının verdiği bilgiler doğrultusunda, patlama alanında kayıp olduğu ileri sürülen işçilerden Lütfü Çalakan uzun süre enkaz arasında ve asit havuzunda arandı. Üç çocuk babası Çalakan’la ilgili acı haber, arama çalışması devam ederken Adli Tıp Kurumu’ndan geldi. Çalakan’ın cesedinin ölen işçiler arasında olduğu bildirildi ve arama bitirildi. Hayatını kaybeden Emrah Özboya’nın (48) da fabrikada çalışmadığı, brülör tamiri için orada olduğu belirlendi. Özboya, en küçüğü 8 aylık, en büyüğü askerde olmak üzere 6 çocuk babasıydı.

  SAVAŞ MAĞDURU SURİYELİLER

  Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu patlama nedeni ile yaşamını yitiren 2 Suriyelinin, yardım toplamaya gelen kişiler olduğunu, içinde yardım malzemesi bulunan bir aracın da dışarıda görüldüğünü ifade etti.

  İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER


  DÖRT GÜN İÇİNDE İKİNCİ FACİA

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 41 Yorum }
  • hatice yeşim tiyekli 31.1.2013 09:15:05
   iş ve işçi güvenliği yasasındaki işyeri hekimliği ve işsağlığı merkezlerine İŞVEREN PARA VERMEK ZORUNDA OLDUĞU İÇİN karşı çıkanlar şimdi nerdesiniz?3 gündür medyada programlı bir şekilde işe giriş ve ağır iş raporları konusunda halkı yanlış bilgilendiren medya?İŞÇİ SAĞLIĞI İŞVERENİN CEBİNDEN ÖNDEDİR
  • ALPER ATEŞ 31.1.2013 00:35:28
   Bak sen ! GSO Başkanı Adil Konukoğlu açıklama yapmış. Önce gidin onun fabrikasındaki işçilerin haline bakın. Kaç kişi sigortalıymış? Her yıl kaç işçiye girdi çıktı yapıyorlarmış? Tazminat vermemek için. Ucuz emeğin sömürüsüyle büyüyen adamlar bunlar....
  • alper gnc 30.1.2013 16:26:37
   Başbakan grup toplantısında ölenler için '' 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir '' dedi , kendisine 8 vatandaş diyince '' herneyse 8 işte '' diyip insanımıza ne kadar önem verdiğini kendi ağzıyla göstermiştir!
  • Baran Maran 30.1.2013 15:57:46
   MEMLEKETTE ÖNCEDEN TEDBİR ALINMIYOR,DENETİM DESEN HAK GETİRE SONRA ALIN YAZISI,NASİP KISMET MASALLARI,O İŞÇİLERİN ÖLÜMÜ ALINLARININ YAZISI DEĞİL,TEDBİRSİZLİK VE DENETİMSİZLİKTİR ÇOK YAZIK...
  • sabri KARAGÖZ 30.1.2013 15:29:42
   Ölenlere rahmet ailelerine allah sabır versin yaralılara şifa versin.
  • nevzat sarıaslan 30.1.2013 15:25:52
   Çalışma bakanının hala işi bırakmaması çok acı. Teftiş kadrosunun azalması ve yetkilerinin alınması bu olayların devam etmesini sağlayacaktır. İş müfettişleri siyasallaşmış iş adamlarından çekinmekte, hatta müfettişler teftiş için eleman sıkıntısı çekmekte, ödeneksizlikten şikayet etmekteydiler.
  Sayfa Başı
  Haberlerintibak zammıintibak zammı nediriçerdeiçerde yeni bölümiçerde son bölümiçerde 13. bölümkyk