Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Villaları aç, fakir fukara da görsün

  Hasan TÜFEKÇİ / ÇORUM
  31.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2010 - 02:21

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Kısıklı’daki villaları açın bakalım. Halk görsün oraları, fayansları İtalya’dan mı gelmiş, armatürleri nerden gelmiş? Fakir, fukara bunu bir görsün bakalım” dedi.

  KILIÇDAROĞLU ÇORUM'DA / FOTO GALERİ

  Dün Çorum’a giden Kılıçdaroğlu’nun otobüsü sık sık durduruldu. Halk CHP Genel Başkanı’na kır çiçekleri ile sevgi gösterisinde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun konvoyundaki araç sayısı 2 bini aşınca Samsun-Ankara karayolu bir süre trafiğe kapandı.

  Çorum’daki Bahabey Caddesi’nde yol boyunca toplanan vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Çorum bugün AKP’yi silkeledi, inşallah önümüzdeki dönemde bütün Türkiye’yi silkeleyeceğiz” dedi.

  Kılıçdaroğlu, daha sonra Dedesli Ovası’nda geleneksel Türkmen şenliklerine katıldı. 12 Alevi köyünün birlikte düzenlediği ve yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı şenlikte konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: “Recep Bey’den bir isteğim var. Kısıklı’daki villaları açın bakalım. Halk görsün oraları. Fayansları İtalya’dan mı gelmiş, armatürleri nerden gelmiş. Fakir, fukara bir görsün bakalım. Bunlar mağdur değil, bunlar mazlum da değil. Ama zalim olmaya başladılar. Halkı ezmeye başladılar. 8 milyon 200 bir emekliye söz veriyoruz. İntibak yasasını çıkaracağız. Bizi bölmeye çalışanlara, ayrıştırmaya çalışanlara asla inanmayın. Biz hiç ayrım yapmayacağız, bize oy veren vermeyene herkese hizmet etmeyi bir görev bileceğiz.”

  Öptü, öptürdü

  Villaları aç, fakir fukara da görsün

  DEDESLİ Türkmen Şenlikleri’ne katılmak üzere Çorum’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yoğun ilgi vardı. Yol boyunca vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdardolu, kalabalık nedeniyle Baha Bey Caddesi’ni 1.5 saatte geçebildi. Çorumlular Kılıçdaroğlu’nun elini öpmek için birbirleriyle yarıştı. Pek çok Çorumlu da Kılıçdaroğlu’nu balkonlardan selamladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı