Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Villalara yıkım kararı

  Vakkas AKSU/İSTANBUL, (DHA)
  03 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 03 Şubat 2006 - 09:09

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın, Üsküdar Bulgurlu Mahallesi’ndeki 3 katlı, biri kaçak olan 2 villası için 18 Ekim 2005 tarihinde yıkım istemiyle Üsküdar Belediyesi’ne başvurusu sonuçlandı.

  Üsküdar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yıkım isteğini onayladı. Yıkım belgesinde, "Emniyet tedbirlerinin alınması, komşu parsel binalara hiç şekilde zarar verilmemesi ve temel tezkeresi alınmadıkça temel hafriyatı yapılmaması ve kayıt şartıyla bahis konusu binanın yıkılması için iş bu belge verildi" ifadesi kullanıldı.

  Üsküdar’ın AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Çakır, "Yeni inşaat yapmak için yıkım ruhsatı belgesi istemişti. Bu belgenin verilebilmesi için elektrik, su ve doğalgazın kesildiğine dair belgelerin getirilmesi talep edildi. Belgeler tamamlandı ve 31/01/2006’da yıkım belgesi verildi" dedi.

  Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, Kemal Unakıtan’ın villaları yıkıldıktan sonra nasıl bir konut yapacağına ilişkin bir proje sunup sunmadığına ilişkin bir soru üzerine, "Henüz bir proje yok, başvuru olmadı; olursa mevzuata uygun olup olmadığı değerlendirilir" dedi.

  Başkan, yıkım için bir süre şartının olmadığını ve masrafların bakan Unakıtan tarafından karşılanacağını da belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı