Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Villa tipi kaçak içki

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.09.2012 - 23:27

  İstanbul’un Kumburgaz, Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerinde Bulgaristan menşeili sahte içkileri üreterek piyasaya süren 9 kişilik çetenin peşine düşen Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 2 ay boyunca çeteyi takip etti.

  Ekipler, önceki gün 22.00 sıralarında çetenin kullandığı adreslere eş zamanlı baskın düzenledi. Baskına katılan 50 polis memuru Kumburgaz’da 2 imalathanesi, Avcılar ve Küçükçekmece’de de 3 deposu bulanan çeteyi suçüstü yakaladı. Kumburgaz’da 4 katlı bir villanın bodrum katındaki imalathanede, 63 koli sahte içki, 100 bin boş şişe ile 200 bin bandrol ve üretim sırasında kullanılan makineler bulundu.

  2 büfeye mühür

  Üst düzey bir emniyet yetkilisi bidonlara doldurulan rakıların meyhanelere satıldığını, müşterilere servis edilmeden hemen önce de şişelendiğini söyledi. Çetenin Avcılar ve Küçükçekmece’de 2 büfesinin olduğu belirlendi. Büfeler mühürlenirken, Sefaköy’de çeteden sahte içki alan bir büfe sahibi de gözaltına alındı. Büfe sahibi ile birlikte gözaltına alınan 8 kişinin emniyette sorgusu devam ederken çeteyle beraber çalışan Bulgaristan uyruklu bir kadın, baskından önce memleketine kaçtı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı