« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vidmar Türk olabilecek mi?

Beşiktaş’ın Basketbol Şubesi’nden sorumlu yöneticisi Abdullah Sözer, Siyah – Beyazlıların gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sözer, transferi gündemde olan Randel Falker için, “Sorun yok. Kendisini kısa süre içinde kadromuza katıp transferini bitireceğiz” dedi.

Gasper Vidmar’ın Türk statüsüne geçmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Sözer, “Ankara’daki bürokratik işlemler sürüyor. Biz başvurumuzu zamanında yaptığımız için sorunumuz yok. Ancak önemli olan TBF’nin kararı. Onların onay vermesi halinde Vidmar Türk olabilir. Seçimden yeni çıktık ve bildiğiniz gibi kulübümüz Ali Doğan’ı desteklemişti. Önümüzdeki günlerde TBF ile görüşeceğiz. Sonucunu göreceğiz” diye konuştu.

Mensah – Bonsu’nun Maccabi ile olan sözleşmesinin feshedildiğini hatırlatan Sözer, “Ben Bonsu’nun orada devam edemeyeceğini söylediğimde insanlar ciddiye almamıştı. Şimdi olanları görüyoruz. Bonsu bize de geri dönmek istemişti ama sakatlığını biliyorduk. Bizim en pahalı oyuncumuz Bonsu’nun istediğinin neredeyse yarısını alıyor. Her transferimiz üst seviye milli takımlarda oynayan isimler. Takımımıza çok güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Demirel'den cevap; Bu kararı biz vermiyoruz

Beşiktaş’ın yerli statüsünde oynatmak istediği Vidmar hakkında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

Demirel yaptığı açıklamada;

” Yabancı basketbolcuların Türk Vatandaşı olması için uygulanan kurallar belli. Hem de nereye başvuracakları belli. Ayrıca Türk Milli takımında oynama hakkının olması gerekiyor. Milli takımda oynama hakkını da bizim vermemiz mümkün değil. Çünkü daha önce Slovenya Milli Takımı’nda forma giydi. Benim bildiğim bu konuda TBF’den beklenen bir şey yok. Türk Milli takımında oynayıp oynamaması oyuncunun başvurusu, Slovenya Basketbol Federasyonu ve FIBA’ya bağlı. Bu kararı biz veremiyoruz. Zaten bu şartları Beşiktaş Kulübü’de biliyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz